Tuned GIMP-stuningowana wersja gimpa

(kordixx) #1

(nie wiem, czy to nie pasuje bardziej do działu "na luzie", zdania mogą być podzielone...)

Witam. Mam właśnie taką stuningowaną wersję gimpa.

Ma on:

-ok 50 dodatkowych pędzli (m.in. chmury, efekt trawy, komiksowe chmurki, "galaktyczne" pędzle i nie tylko)

-ponad 50 różnorakich deseni

-Gimp Animation Pack

Rozwiązanie w sam raz dla tych, co nie chcą się trudzić z szukaniem i instalowaniem pędzlów czy deseni. Oszczędność czasu i pieniędzy, bo czas to pieniądz :slight_smile:

Instrukcja instalacji:

1.Pobieramy stąd samorozpakowujące się archiwum: http://www.wrzuta.pl/pliki/o19g6gLyD0/tunedgimp

2.Uruchamiamy. Domyślnie pliki są rozpakowywane do folderu Program Files, ale można sobie rozpakować na pulpicie, jak kto woli.

3.Otwieramy stuningowanego gimpa: Gimp 2.4 tuned-->GIMP2.0->bin-->

gimp-2.4.exe

No i cieszymy się nowymi brushami i patternami :slight_smile: Można utworzyć skrót na pulpicie (prawym na gimp2.4.exe-->utwórz skrót)

Uwaga, to jest wczesna wersja beta, niedługo będzie bardziej stuningowana

(Olixxx94) #2

kordixx , pędzle i desenie można ściągnąć z deviantART:

Pędzle

Desenie

Zaś GAP można pobrać chociażby z Vortalu, więc nie widzę naprawdę potrzeby instalowania wersji niestabilnej, skoro można mieć stabilną i po chwili szukania pędzle, desenie itd., ale to tylko moje zdanie.

(kordixx) #3

1.Niby czemu to ma być wersja niestabilna?

2.Oto właśnie chodzi, że nie trzeba szukać, ściągać, i rozpakowywać do odpowiedniego folderu, tylko masz od razu (bo ustawianie dla każdego pędzla czy każdej paczki pędzli folderu C-->Program Files-->GIMP-2.0--->share--->gimp2.0--->brushes/patterns jest jednak trochę czasochłonne i irytujące).

No, ale to też tylko moje zdanie...

(Olixxx94) #4

dlatego :slight_smile:

Jeśli już to lepiej dać w C:/Documents and settings/Nazwa użytkownika/.gimp-2.4/brushes

(kordixx) #5

Właściwie to ja sam tą paczkę stworzyłem, tylko tak to nazwałem "wersja beta", w sensie że niedługo będzie z większą ilością dodatków, nie że to ma jakiś niestabilny kod czy coś w tym stylu xD

No, właściwie na to samo wychodzi...

(Digital) #6

A dostałeś zgodę od autorów tych brushów, żeby dodawać do takiej paczki?

I w ogóle to poco dawałeś z programem, mogłeś dać samą paczkę z dodatkami.