Tunel w obudowie

Witam!!

Czy zamontowanie takiej zeczy daje jakies efekty zwiazane ze spadkiem temperatury procesora :?: Jak to sie montuje :?: Gdzie zamontowac wentylator w tym tunelu :?: Czy w tym przypadku wentylator wyciaga czy wdmuchuje powietrze na procesor :?:

Złączono Posta : 03.05.2006 (Sro) 9:20

http://img218.imageshack.us/img218/7791/tunel1yk.jpg

Tą cześć co zaznaczylem na czerwono naklada sie na zamontowane chlodzenie :?: ( wtedy to chlodzenie a w moim przypadku wentylator Boxowy jest umieszczony w tej tubie :?: ), czy tylka ta tube umieszcza sie nad chlodzeniem jak najblizej jest to mozliwe :?:

Mocujesz to do boku obudowy i nakładasz na wiatrak od procesora.

Daje efekty. U mnie ok 10 stopni. Mam na procku teraz 38 st do max 40, a miałem zawsze ok 50.

Czy potrzebny jest w tej tubie wentylator ( mam rozumieć wyciągający powietrze z wnętrza obudowy :?: )

Nie. Tunel nie wyciaga powietrza. Dzięki tubie wentyl na procku ma powietrze z zewnątrz.

Nie

W Tunelu chodzi o doprowadzenie do procesora powietrza spoza obudowy, zimniejszego niż w obudowie. Tym powietrzem wiatrak na coolerze chłodzi radiator…

Natomiast jeśli chcesz, to możesz zamontować dodatkowy wentylator, wdmuchujący powietrze do obudowy.

A mozna sie wspomoc wentylatorem wdmuchujacym powietrze z zewnatz obudowy do tuby :?:

Wdmuchujacym tak.

No o tym pisałem… Tylko rozejrzyj się dobrze - są dostępne tuby albo z wbudowanym wiatrakiem, albo specjalnie wyprofilowane

A nie da tego ze powietrze bedzie z wieksza moca doprowadzane do procesora :?:

:spoko:

A mozesz mnie nakierowac bo szukam w necie i nie moge znaleźć

Tak, zle przeczytałem.

Jeden mocujesz przy obudowie wdmuchujacy, drugi na procku. Łaczysz tunelem i bedzie dobrze.

W moim przypadku ma sie rozumiec ze jest to wentylator Boxowy tak :?:

Jescze jedno pytanie : Rozumujac ze wczesniejszych wypowiedzi wentylator, radiator imieszczony na procesorze nie wydmuchuje powietrza tylko kieruje powietrze wprost na procesor :?:

Tak. Ja mam tunel i wentyl boxowy na procku nic wiecej.

Dokładnie

Wdmuchuje na radiator i go chłodzi

:arrow: http://allegro.pl/item99324321_ice_cool … wosc_.html

Na przykład coś takiego :spoko:

A stosujesz dodatkowy wentylator wdmuchujacy powietrze :?:

Przecież napisałem już że nie. :slight_smile: