Tunelowanie jak zrobić?

denerwujący admin ograniczył korzystanie z internetu w pewnych godzinach (po 22 do 6 rano) ;/

ale czegoś nie przewidział. Gdy gg połączy się z serwerem przed 22 to po 22 gg działa, lecz wszelka zmiana opisu przerywa połączenie i uniemożliwia dalsze korzystanie z komunikatora (tak samo jest z np. torrentami, dopóki pobieranie się nie zatrzyma to zasysa się dalej). Jak wiadomo przeglądanie stron nie jest ciągłym korzystaniem z tego portu ( a o to głównie chodzi). Czy ktoś zna się na tyle tunelowaniem połączeń by rozwiązać ten problem? (ok 100 osób w mojej placówce byłoby szczęśliwych :D)

A nie lepiej najpierw zadziałać prawnie? To zależy jaką macie umową spisaną… zwykle w tych godzinach łącze jest zwiększane dwa razy…

Jak kolega @McFly napisał najpierw może lepiej po dobroci, ja bym się “zdenerwował” jakby mi gg nie chodziło bo admin nie umie zabezpieczyć innym sposobem sieci od p2p.

Ja kiedyś robiłem tunelowanie ale nie wiem czy to tak dawało bo miałem wew. IP i na tym za dużo nie pobiera, a o tunelowaniu czytałem posty Picasso na forum searchengines

no może nie dotatecznie dobrze to zobrazowąłem. Tak jest u mnie w internacie, admin zrobił sieć na dwóch switchach, o 22 wszystkie porty na moim switchu sie blokują, (domylam się że) jeśli pakiety cały czas są przesłane to port nie blokuje się gdyż jest cały czas używany

Nauczyciel który zna się na sieciach mówił że można to załatwić tunelowaniem, ale dodał że nie powie jak to zrobić gdyż jest pedagogiem (czy jakoś tak)