Tunelowanie SSH, dynamiczny DNS, zewnętrzne ip

(Testappuirt) #1

Witam,

mam następujący problem. Chciałbym wystawić na światło dzienne mój "serwer", niestety znajduje się on za moim routerem(pełna możliwość konfiguracji), który znajduje się z kolejnej w sieci lokalnej(nie mam możliwości: konfiguracji, uzyskania zewnętrznego ip, przekierowywania portów). Dlatego rodzi się dosyć banalne pytanie jak uzyskać dostęp z zewnątrz przynajmniej do portu 80(ostatecznie może być dowolny inny), ale najlepiej do jeszcze kilku. Moim pomysłem jest zestawienie tunelu ssh pomiędzy moim "serwerem" a zewnętrznym shelem z zewnętrznym ip(czy istnieją takie darmowe shele(nie chce obciążać ciemiężonych chińczyków dlatego czy są jakieś niechińskie serwery?)). Drugim pomysłem jest dynamiczny dns jednak użycie tego mechanizmu dla podwójnie zagnieżdżonej sieci jest dla mnie zupełnie obce.

Proszę o odpowiedź i ewentualne sugestie.

(roobal) #2

Jeśli chodzi o darmowy shell, to takie są dostępne, ale raczej tylko na zaproszenie, aby właśnie ludzie nie kombinowali tak, jak Ty. Tunelowanie raczej nie da Ci to czego oczekujesz, tunel daje Ci możliwość ominięcia ograniczeń w sieci, w której jesteś, a nie dostanie się do niej, natomiast reszta sieci wydaje mi się, że powinna być również tunelowana, taki VPN w oparciu o SSH. Wydaje mi się, że lepiejby było wykupić, ewentulnie jeśli Ci się uda, zarejestrować darmowy VPS i postawić na nim, o ile nie będzie ograniczeń, serwer VPN, np. OpenVPN i stworzyć dwa tunele, VPS byłby pośrednikiem i prędzej w taki sposób uzyskasz dostęp do serwera, ale raczej nie o takie rozwiązanie Ci chodzi.

Skoro jesteś za NATem dostawcy, to Dynamic DNS zbytnio Ci się nie przyda.