Tuner cyfrowy - błędy w obrazie

Witam,

Zakupiłem sobie niedawno tuner analogowo-cyfrowy PxDVR3200 H. Problem jest taki że na kanałach cyfrowych co chwilę mam błąd w obrazie który wygląda jakbyście mieli uszkodzoną klatkę w filmie, jakieś tam artefakty wyskoczą i film leci dalej. Dzieje się tak co kilka sekund co jest bardzo denerwujące. Gdy przełączę się na analogową to wszystko jest ok - ale wiadomo, gorsza jakoś i mniej kanałów :wink: O dziwo gdy zainstalowałem soft do oglądania od karty to raz było źle, a raz dobrze - w tym samym momencie na sofcie od producenta (odtwarzacz) obraz był ok a na Windows Media Center z błędami, zatem wykluczam problem z anteną czy kablem. Stawiam na dekoder MPEG-4. W WMC nie ma żadnych opcji z tym związanych. Instalacja choćby ffdshow nie nic nie daje bo WMC i tak używa swojego kodeka Microsoft DTV-DVD Video Decoder.

Ale jak masz błędy w obrazie to ja bym zmienił kierunek anteny.

I odsunął komórkę od kabla.

Przeczytaj wyżej, w innym programie w tym samym czasie było ok więc to nie antena - poza tym jest na dachu budynku i raczej nic sobie nie zmienię :wink:

Mam bardzo daleko :wink:

To świadczy tylko o tym że jest problem z sygnałem który dociera zakłócony i jeden program ciut lepiej radzi sobie z dekodowaniem uszkodzonych ramek obrazu niż drugi.

A skoro sygnał jest zakłucony to znaczy że albo sygnał jest za słaby albo coś go zakłóca, jeśli jest za słaby to może pomóc lepsze ustawienie anteny lub podkręcenie siły wzmacniania na wzmacniaczu ale z drugiej strony za mocno podkręcone wzmacnianie sygnału też daje odwrotny skutek do pożądanego.

Hmmm, testuje teraz na Polsacie, w WMC pisze że jakość to 100% w edycji źródła kanału.

Tak w ogóle czy nadajniki telewizji cyfrowej są zlokalizowane w innych miejscach niż analogowej? Tzn. czy trzeba anteny w inne miejsce kierować? I tak sobie nic nie zmienię bo to zbiorcza antena bloku jest ale z ciekawości pytam. Lokalizacja to Katowice. Na analogowej śmiga wszystko aż miło.

M@ster , jeśli8 chodzi o Naziemną Telewizję Cyfrową (NTC) to wszystkiego na ten temat dowiesz się tu:

http://www.emitel.pl/

http://forum.emitel.pl/

http://przelaczenie.eu/ - nie mają zaktualizowanych danych o uruchomionych MUX’ach ale położenie nadajników się zgadza.

Zmierz siłę,a przede wszystkim jakość sygnału multiplexu,gdzieś w oprogramowaniu muszą być takie funkcje,drugi problem może być z oprogramowaniem na komputerze,coś z kodekami,itd.Może być zła konfiguracja oprogramowania,a po drugie jaka to jest antena,siatkowe zbierają cały szum i wzmacniacz może powodować przesterowanie

Po dalszych eksperymentach i testach wychodzi na to że to jednak wina sygnału. Jak podłączę taką pokojową antenę to objawy są te same tylko bardziej nasilone, na dachowej czasami jest ok (pogoda?) czasami nie, ogółem rzecz biorąc na razie cyfry nie pooglądam, ale zależy mi głównie na 2 kanałach więc nie taki analog straszny :slight_smile:

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc!

Z reguły nie.

Bo w instalacjach zbiorczych często stosowane są przemienniki kanałowe. Czyli kanały z eteru przenoszone są na inne (niższe) częstotliwości, by zminimalizować straty sygnału w instalacji. Taka instalacja powinna być zmodernizowana pod kątem DVB-T.