[Tuner DVB-T] Awaria sprzętu, co może być przyczyną?

Witam serdecznie,

W ostatnich dniach uległ mi awarii tuner DVB-T Ferguson Ariva T65, o czym pisałem już w innym, rozwiązanym wątku dotyczącym kupna nowego tunera.

Z racji iż z T65 korzystałem od 2012 roku i aż do rozpoczęcia tego roku nie miałem z nim żadnych problemów, chciałbym zapytać, co mogło stać się przyczyną awarii?

Od kilku ostatnich dni tuner nie uruchamiał się od razu po podłączeniu do prądu. Po chwili z przodu tunera wyświetlał się tradycyjny napis “BOOT”, który jednak zaczynał mrugać, zaś na ekranie telewizora widać było cały czas czarny ekran. Dopiero po kilku minutach tuner uruchamiał się i działał bez zarzutu aż do jego wyłączenia.

Z każdym dniem okres oczekiwania na uruchomienie tunera po podłączeniu do prądu oraz po migotaniu “BOOT” wydłużał się. Aż w końcu tuner przestał w ogóle reagować na podłączenie do prądu.

Stąd moje pytanie - co mogło być przyczyną awarii? Zasilanie? Może coś z przewodem? Ile mogłaby kosztować naprawa usterki?

"Stąd moje pytanie - co mogło być przyczyną awarii?"
czekaj zaraz dopiję (klasyczna plujka) kawę to wywróżę z fusów.
A na poważnie to rozbierz cudo i obejrzyj płytkę w pierwszej kolejności zwracając uwagę na kondensatory czy nie spuchły.
I raczej użyj dzukajki google i gdzie indziej pytaj.

Czasami również można napisać do producenta dział serwisu powinno przynajmniej odpowiedzieć. Można też spróbować dokonać aktualizacji oprogramowania o ile jest pewność że sprzęt nie posiada wad świadczących o uszkodzeniu.