Tuner DVB-T do telewizji

Czy znak ktoś jakieś dobrej jakości nie za drogi tuner żeby można było podłączyć do pc i oglądać? W sumie mam w swojej hajzie jakby dwa TV z których rzadko korzystam, ale czasami chcę obejrzeć jakiś mecz albo magda gessler i często niestety jest tak, że TV jest zajęty przez innych użytkowników domu :stuck_out_tongue: nie mam serca żeby wyganać kogoś sprzed swojego TV, wiec czy może ktoś pomóc ?

(wesoly82) #2

Nie wygodniej by było sprawić sobie tuner dvb-t, który podpinasz bezpośrednio do monitora? Nie musisz komputera wtedy odpalać. Jeśli monitor posiada wejście hdmi to każdy na rynku będzie ok.

Ja używam tunerka na USB firmy Conceptronic, model CTVDIGUSB2. Były dostępne w sieci Eltrox za 44zł. Naprawdę się sprawuje. Wystarczy zamiast anteny wsadzić kawałek kabla i już na terenie miasta nawet HD śmiga.
Na dodatek tuner ma słynnego chipa RTL i da się zrobić z tego skaner na pasma KF dla krótkofalowców. Fajna i tania sprawa.

(Longhorn2009) #4

Tuner usb do komputera ma tą zaletę, że tv oglądamy w programie, więc na czas reklam czy np nagrywania programu można zająć się czymś innym minimalizując aplikacje. Przy tunerze zewnętrznym podłączonym do monitora trzeba by żąglować przyciskiem input na monitorze i przełączać na ten czas sygnał z kompa.
Osobiście używam tunera omega T900. Ma wsparcie dla win 10, z odbiorem przy dobrej antenie nie ma problemu.

(Pablo_Wawa) #5

W wątku Tuner DVB-T na USB masz dość sporo fachowej informacji.
I jeszcze ważna sprawa - jakość odbieranego sygnału bardzo zależy od parametrów anteny (i jej ustawienia).

Na reklamy by nie marnować prądu jest tylko i wyłącznie dekoder z wbudowanym dyskiem.
Ktoś za wymyślenie dysku w dekoderach nobla powinien dostać. Nagrywasz wszystko dziś a oglądasz jutro z możliwością przewijania do przodu tych wszystkich APAPów, IBUPROMÓW i innych. Nastała ulga.
Co do jakości odbioru to nie wiem jak z nią jest poza Warszawą. Tutaj jest w mieście tak silny sygnał że w takim DVBT-USB wystarczy praktycznie zawsze tylko kawałek odsłoniętego przewodu (2m) i nie potrzeba anteny. Inaczej ma się sprawa przy nasłuchu pasm KF. Tu już antenka na dachu wymagana.

Antena to nie problem bo mam taka za 150 zł ;P, dzięki za porady wszystkim i za konkretne propozycje, dowiedziałem się bardzo dużo :slight_smile:

Łał, no to ostro kolegę ktoś zrobił bo te ATX za 30-40zł mają taki sam zysk :slight_smile:

Niekoniecznie jak miałem zwykła to miałem pokaz slajdów, mieszkam na parterze sasiedzi z gory to alkoholicy, raz sie zgodzili zeby przyczepic u nich po czym mieli gorszy dzien i zmienili zdanie, z dwoch stron bloki, ostatni kierunek todroga przez wielkie drzewa blisko bloku, ale ta antena daje rade i działa plynnie mimo nie sprzyjajacych warunkow i duzej odległosci od punktu, dach odpada bo zrobili remont i jest na gwarancji jak robili blok to zerwali mi wielka antene satelitarna z lat 90’dlatego przeszedłem na dvbt polska to dziki kraj bezprawia. Dzien przed chodzili i uprzedzali ale byłem wtedy na wczasach za granicą to z rzucili i rozpieprzyli mi antene, a winnych nie ma. W latach 90 ogladala sie za darmo satelite w 2004 roku zalozylismy kablowke w 2015 wrocilem do satelity kupujac pakiet w nc plus, naogladalem sie pol roku, po czym zerwali mi antene, kupilem nowa ale na dach nie mozna bo na gwarancji :confused: bylo kilku fachowcow nikomu nie udalo sie zlapac sygnalu nawet na sekunde z parteru. Pozniej placilem za brak mozliwosci ogladania, na koniec jak zrywalem umiwe to nc plus co chwile wynajdowali nowe kruczki i tak musialem zaplacic za dodatkowe 3 miechy bez powodu, zadzwoniłem do nich wydarłem ryja postraszylem rzecznikiem praw konsumenta choc blefowałem bo nie wiem jak zalatwiac takie sprawy to wreszcie rozwiazali mi umowa i znalezli moje wyslane podania o braku checi przedluzenia umowy i rezygnacj. Polska to dziki kraj

(Kpc21) #10

Odcinanie dostępu do dachu w celu założenia anten jest bezprawne. Mogli założyć antenę zbiorczą, wtedy nie byłoby problemu. Zmuszać cię do kablówki nie mogą.

Niemniej jednak dziwne, że dopiero antena (naziemna) za 140 zł ci pomogła w odbiorze. Co to za cudo?