Tuner DVB-T USB, jaka antena?

Tak jak w temacie. Mieszkam od nadajnika jakieś 57km jest jakaś wewnętrzna antena która sobie by poradziła z tą odległością ? Antena jest mi potrzebna do tunera USB do laptopa.
Jeśli będzie problem z anteną wewnętrzną to jaką mi wybrać zewnętrzną ?

Na wewnętrznej antenie przy tej odległości od nadajnika nie ma szansy by coś odebrać.Jedynie zewnętrzne anteny(najlepiej bez wzmacniacza).Zobacz na anteny HN 63(dobra) AX 900 lub większą AX 1000(polecam).

tak z ciekawości się zapytam, a co jeśli podłączę antenę ze wzmacniaczem do tego tunera ?

Chyba własnie o to że ma być ze wzmacniaczem koledze chodziło.
Pasywna raczej nic nie zbierze, zwłaszcza że toto zasilane z USB.

nic się nie stanie dla laptopa czy tunera od tego zasilania z anteny ? może to i głupie pytanie, ale lepiej mieć czarno na białym

Tak nic się nie stanie ale podłączenie wzmacniacza do tej anteny może spowodować przesterowanie sygnału co nie jest dobre.Kupujesz antenę(bez wzmacniacza) ustawiasz i widzisz jaki jest poziom sygnału na pasku i jakość obrazu i dopiero wtedy można się zastanowić na ewentualnym kupnem wzmacniacza…Często spotykam się z taką sytuacją:dobra antena+silny wzmacniacz-panie dlaczego to nie chodzi?-sygnał jest przesterowany,wywalam wzmacniacz,sygnał na pasku 100 procent i wszystko jest w porządku.

Czy gdzieś jeszcze to spowoduje przesterowanie czy tylko w komputerze?

Anteny ze wzmacniaczem się stosuje gdy jest słaby sygnał, w tym przypadku odbiornik nie ma siły uciągnąć anteny bo jego zasilanie to 5V więc trzeba podłączyć antenę ze wzmacniaczem.

Jaka antenę polecicie pod ten tuner, http://allegro.pl/tuner-dvb-t-usb-dongle-z-rtl2832u-i7226425561.html
Wiem że jeszcze będę musiał kupić przejściówkę z mcx do niego.

Z własnych doświadczeń z takimi tunerami stwierdzam że gra nie warta świeczki.
Kiepsko to odbiera niezależnie od anteny.

Mam ten tuner, w programie vlc odbiera super. Ale jestem oddalony od tej anteny około 15 km i odbiera mi tylko 1 multiplex, a chcę antenę która odbierze sygnał z niespełna 60km na którym jest około 30programów :wink: Ogólnie ten tuner jest OK, kiedyś miałem tuner starszy to miałem z nim problem taki że co chwila wywalało mi “niebieski ekran”.