Tuner l&S electronic

mam taki tunerek i nie wiem czy się do czegoś może przydać,pilota niestety nie mam żeby kanały zestronić,miał ktoś moze coś z tej firmy ,

b9da2505b1cbdd4fm.jpg

036e018dd42d61e9m.jpg

Podstawka pod kwiatek (bez żalu jak się woda z niego wyleje).

Bo na analogu to już bardzo niewiele oglądniesz.

To jest tuner analogowy, do niedawna można było go wykorzystać do odbioru TVN ale chyba już go wyłączyli (po uruchomieniu TNK utrzymywanie przekazu analogowego, który w dodatku był nielegalny raczej nie ma sensu).

Teraz można jeszcze na nim odbierać kanały niemieckie z Astry, które nadal nadają FTA w analogu (nielegalnie, ale przymykane jest na to oko, bo przekaz analogowy na satelicie uważany jest za przestarzały).

Powiedz dlaczego nielegalny ??

Myślisz że niemieckie koncerny telewizyjne pozwoliły by sobie na nielegalne nadawanie sygnału ??

Absurd !!

Nie jest legalny dlatego że licencje na nadawanie filmów, transmisji sportowych wydaje się na obszar danego kraju (dlatego też np. TVP Sport nie nadaje FTA). Transmisje na satelicie można odbierać zazwyczaj na większym obszarze niż dany kraj (choć Wielka Brytania ma satelitę skierowanego dokładnie na siebie i żeby go odbierać np. w Polsce trzeba się natrudzić). Astra, na której nadają analogowo niemieckie kanały, czy HotBird z którego analogowo nadawał TVN dostępny jest w całej Europie.

Jeszcze raz ci powiem że kto jak kto ale Niemcy nie pozwolili by sobie na nielegalne oficjalne działanie.

ja na takim starym philipsie odbieram w piwnicy sporo kanałów niemieckich jest dużo muzycznych wiec czasem sie tam imprezy robi to można posłuchać ale nie wiedziałem ze to nielegalne

Kpc21 według mnie nie masz racji.Fiesta dobrze mówi.TVN nadawał analogowo w pełni legalnie w niekodowanym przekazie,tak samo jak niemieckie czy inne kanały,a to dlatego że system jest uznany za przestarzały i dlatego nie musiał płacić za licencje na nadawanie poza granice kraju.W przekazie cyfrowym sygnał jest oczywiście kodowany.Ale tu uwaga dla Ciebie wszystkie kanały niemieckojęzyczne analogowe,a nawet jeszcze kilkadziesiąt innych są również nadawane cyfrowo w formie niekodowanej.I co też powiesz,że są nadawane nielegalnie?Przecież jest też kilka kanałów polskich cyfrowych niekodowanych.A tysiące innych niekodowanych?Te też są nielegalne bo możliwy jest ich odbiór poza granicami ich krajów?TVP Sport jest kodowany bo tak sobie wymyśliła Polska Telewizja.Niestety ale prawa do transmisji sportowych są bardzo drogie i trzeba na nie jakoś zarobić.Pewnie mogła by wykupić prawa do transmisji na większy obszar i nadawać FTA ale chyba by “poszli z torbami”.Podczas ostatnich igrzysk węgierska telewizja nadawała je nawet w HD za darmo.Nigdy jeszcze nie słyszałem a interesuję się tematyką satelitarną,żeby któryś z kanałów niemieckich chcieli zamknąć za to,że nadaje analogowo nielegalnie.A polski Puls,Tele5 (wiem,że to żadne super kanały) także nadają FTA,nadają również filmy.Nie za wszystko trzeba płacić jakiś chorendalnych sum za prawa do transmisji,najbardziej wygórowane stawki są oczywiście za sport na żywo.Także mazek oglądaj do woli,nikt Ci “głowy nie urwie”.

Oczywiście to moje zdanie,napisałem to co wiem i również nie wszyscy muszą się z tym zgadzać.