Tuner satelitarny do laptopa


(pocolog) #1

Witam,

Jako, że pozostała mi nieużywana antena satelitarna i okablowanie po NC+ pomyślałem, aby ją wreszcie wykorzystać i podłączyć do laptopa który robiłby za takie home media center. Puki co na laptopie zainstalowane jest Kodi, ale nie jest do dla mnie idealne rozwiązanie.

Czy znajdzie się tutaj ktoś z doświadczeniem w doborze i konfiguracji takiego sprzętu? Fajnie, aby tuner mieścił się we wnęce po napędzie DVD, ale zewnętrzy też będzie dobry.

Zależy mi aby był dobrze obsługiwany pod Linuksem oraz był w rozsądnej cenie.

Antena jest ustawiona prawdopodobnie na Hot Bird (no bo nc+) na której jest trochę niekodowanych kanałów, ale interesuje mnie też kwestia prawna z dekodowaniem sygnału z tego transpondera.

Liczę na kontakt osób które w tym temacie siedzą, bo sam jestem zielony :slight_smile:

Pozdrawiam.


(Longhorn2009) #2

Tunera, który mógłbyś podpiąć zamiast napędu nie znajdziesz na pewno (ze względu na wejście SATA), co najwyżej taki na USB http://dvb24.pl/pl/technotrend-tt-connect-s2-4600-usb-dvb-s2-hdtv.html Ten nie ma slotu na CI/CI+ więc tylko niekodowane kanały na nim oglądniesz. W praktyce nic ciekawego nie ma na Hotbirdzie bez kodowania. Już bardziej opłaca się DVB-T, szczególnie po starcie MUX-8 z nowymi kanałami Metro, WP1, Zoom i Nova (z czasem dojdą kanały TVP). Sam tuner DVB-T USB kupisz za grosze.


(bachus) #3

A jaki laptop? Może ma jakąś “pćimpćię” :wink:


(pocolog) #4

Stara supermarketowa Toshiba :frowning: http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-l500d-10r/

Muszę go oglądnąć bo pewnie miałeś na myśli coś takiego http://allegro.pl/tuner-tv-dvb-t-dvb-s2-analog-ctx1927-minipcie-i5639048841.html ew. wytnę jakieś dziury w obudowie :wink:

 

@Longhorn2009: A czy tego dekodowania nie można jakoś softwarowo przeprowadzić z pominięciem slotu na kartę? :wink:


(Kpc21) #5

No ale trzeba jakoś tę kartę do komputera podłączyć.

 

Chyba że mowa o nieautoryzowanym dostępie, ale to nie jest temat na to forum.