Tuner telewizyjny w przystępnej cenie


(Marcinf388) #1

Witam.

Chciałbym na komputerze oglądać cyfrową telewizję naziemną z anteny analogowej (podłączyć kabel antenowy wprost do karty). W związku z tym karta musi obsługiwać DVB-T i MPEG-4. Od wczoraj przeszukuję Internet w celu znalezienia najlepszej propozycji. Mam mętlik w głowie, ponieważ różnorodność kart jest ogromna i nie chciałbym kupić kota w worku. Karta telewizyjna najlepiej niech będzie pod PCI (czy może warto pod USB?). Przedział cenowy? Myślę, że musiałbym się zmieścić w 70 - 80 zł (używana bądź nowa). Mój procesor to E5200, więc myślę, że powinien podołać. Które są godne zaufania? Najlepiej, by były dostępne na Allegro, ponieważ najprawdopodobniej tam dokonam zakupu. Z góry dzięki za wszelkie propozycje. :>


(Mmiszczuk) #2
  1. Nie ma anteny analogowej

  2. Karta nie musi obsługiwać mpeg-4.

  3. mapy masz na emitel.pl lub http://www.dvbtmap.eu/map.html

  4. Szukaj na nowszym chipie (np LV5T Deluxe).


(Marcinf388) #3

Chodziło mi o zwykłą antenę telewizyjną, może źle się wyraziłem.

Czyli coś takiego będzie rozwiązaniem idealnym? Można do tego podłączyć własną antenę? Mam wątpliwości co do jakości tej dołączonej.


(Mmiszczuk) #4

Mam ten tuner. Czułość ma dobrą. Pamiętaj, że tuner do komputera ma gorszą czułość, niż STB czy tv. Można do niego podłączyć zewnętrzną antenę (tak jak do każdego tunera).