Tuner TV analogowy+cyfrowy

Witam!

Zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić tuner TV. W grę wchodzi chyba jedynie tuner typu standalone, lub ewentualnie LCD z wbudowanym tunerem, ponieważ chciałbym oglądać TV bez włączania komputera. W perspektywie szykuje się cyfryzacja telewizji w Polsce, więc chciałbym, aby mój tuner odbierał zarówno telewizję analogową, którą aktualnie posiadam (UPC), jak i telewizję cyfrową w przyszłości. Co lepiej wybrać - standalone czy LCD z wbudowanym tunerem? Które modele szczególnie polecacie?

Pozdrawiam,

cox

Jak się można było spodzieać polska telewizja uruchomi przekaz cyfrowy w całkiem odmiennym systemie niż to jest w karajach uni europejskiej i obecne telewizory wbrew reklamą nie posiadają tunerów przystosowanych do odbioru takiej telewiazji w polsce , sama telewizja “głosi” aby wstrzymać się z zakupem LCD jeżeli ktoś zamierza kożystać z wbudowanego tunera , tuner będzie montowany jeżeli polska jasno określi producentom LCD, na jakiej częstotliwości/paśmie będą nadawać .

Jak zbych napisał Zbych1 nie opłaca się kupować tnera cyfrowego. Aktualnie dostępne są w technologii mpeg2, a polska w 2012 będzie miała mpeg4. Sam mam tuner cyfrowy i działa (sprawdzone) tylko w Warszawie.

W takim razie, pomijając fakt czy ten tuner będzie cyfrowy czy nie, powiedzcie mi, czy lepiej kupić tuner standalone czy monitor z wbudowanym tunerem?

Witam!

Polecam forum http://dvhk.pl/ Trzeba się zarejestrować ale warto.

Tam znajdziesz wszystko na temat TV SAT i nie tylko. Pozdrawiam!

lepiej monitor