Tuner tv do komputera by działał Cyfrowy Polsat

Mam TV Sat z Cyfrowego Polsatu. Normalnie wykupiony abonament i wszytsko działa ok na telewizorze. Chciałbym teraz te programy odbierac na kompie. Jaki tuner musze kupić? Obecnie mam 2 tunery do kompuera: Gigabyte U8300 i jakiegos Leadteka 2000 Pro. Ale one chyba nie działają na innej TV w komputerze niż na kablówce. Z góry dziękuje za pomoc.

Powyższa rada moim zdaniem bezużyteczna skoro kolega chcę odbierać TV SAT a nie naziemną. DVB-T jest, nie ukrywajmy dosyć ubogi w Polsce. W wielu lokalizacjach odbiór jest niemożliwy bo niektóre obiekty nadawcze mają delikatnie mówiąc niewielką moc. Jeszcze sobie kolega przez przypadek kupi takie arcydzieło na USB :slight_smile:

“Nie ma takiej obecności. Karty i dekodery są parowane”

Nie bardzo rozumiem.

Be Ze Du Ra.

  • Gdy zepsuł mi się dekoder wyciągnąłem z szafy stary, wsadziłem do niego nową kartę i działało.

  • Znajomy kupił dekoder firmy Ferguson, wsadził kartę Cyfry i działało. Ja wsadziłem do tego dekodera moją kartę Polsatu i też działało.

Gdyby było tak jak piszesz powyższe przykłady nie miałyby prawa bytu.

Tylko Polsat paruje karty i dekodery

cyfrowy-polsat-parowanie-kard-dekoderow-t373662.html

Może miałeś moduł CAM. Mam 2 dekodery w domu także uwierz, wiem co mówię

Druga sprawa. Jeśli miałeś 2 dekodery Polsatu to były zapewne identycznie sparowane - ten sam klucz

@chanelz

Karta przypisana jest kluczem do dekodera w którym działa. W innym nie zadziała. W przypadku awarii tylko CP może wydać nowy dekoder z poprawnym kluczem. Co innego jakbyś miał kartę z modułem CAM - tutaj karta jest przypisana do modułu i można sobie ją wsadzić gdzie się chcę. Sharingu - podziału sygnału też nie zrobisz bo takie triki tylko w C+ CP miał podobno zaoferować coś na kształt multiroomu ale na jakiej zasadzie będzie się to odbywać, nie wiadomo.

A nie da się po prostu podłączyć komputer do dekodera CP przez cinche/S-Video?

@kamil_w

Be ze dury to Ty wypisujesz. Autor tematu wyraźnie się pyta o Cyfrowy Polsat, gdzie dekodery są parowane. Nawet w związku z tym miałem dość nieciekawą przygodę, bo dekoder polsatu się u mnie w domu posypał, a że był kupiony na włąsność, a nie wynajmowany od polsatu, a na gwarancję się nie łąpał to CP stwierdził, że go to nie obchodzi, drugiego dekodera nie dostanę, abonament mam płacić dalej mimo, że kartę mogę sobie najwyżej w d. wsadzić, ewentualnie mogę zerwać umowę, oczywiście z określonymi konsekwencjami i przewidzianym w umowie okresem wypowiedzenia. Więc jak brać CP to nie dać sobie wcisnąć dekodera na własność.

Hmmm… teraz poczytałem w internecie i faktycznie ponoć są parowane. Jednak pytanie - od kiedy? Ja mam Cyfrowy Polsat i moja siostra również. U mnie w domu leży jej stary dekoder (jakiś tam echostar). Gdy zepsuł mi się nowy dekoder to wsadziłem moją kartę do starego dekodera siostry i działało. Może szczęśliwy traf.

  1. CP nie wynajmuje dekoderów, każdy trzeba kupić na własność.

  2. Trzeba było ich podać do federacji konsumentów, bo postąpili całkowicie niezgodnie z prawem konsumenckim - no chyba, że ty żądałeś dekodera za free pomimo upływu gwarancji, tego faktycznie nie muszą zrealizować mimo, że do korzystania z usług jest potrzebny dekoder bezpośrednio od nich.

Jasne że się da, podobny temat: viewtopic.php?f=19&t=462046

Paranienormalny , pani z infolinii z przykrością stwierdziła, że jak chcę to mogę kupić drugi dekoder, ale na nową umowę i nowy abonamentn (i nawet ma nową promocję), bo niestety z dotychczasową karta działała nie będzie… a to, że nie mogę telewizji oglądać to mój problem, z ich strony jest wszystko ok i w moim interesie leży, żebym sobie naprawił swój własny dekoder, bo nie ma możliwości przypisania nowego do mojej karty. Dekoder zakupiony był jakieś 6 lat temu, zepsuł się może ze 2 lata temu. Niestety między czasie umowa była przedłużana wraz z jakimiś nowymi promocjami, czy pakietami, więc w momencie jak się urządzenie posypało do końca chyba 2-letniej umowy było jakieś 0,5 roku jeszcze (dokładnie nie pamiętam) i przez tyle czasu rodzice płacili za kartę leżącą w szufladzie. btw. wydaje mi się, ze jak był ten CP brany to można było mieć dekoder nie na własność jeszcze… wiem, że na pewno kiedyś tak można było, bo babcia miała CP i po wypowiedzeniu umowy kazali jej zwracać dekoder, ale to było jeszcze dawniej… jakoś jak CP jeszcze darmowy był było kupowane.

@ lith

Od 1 czerwca 2011 abonenci dekoderów własnościowych (również po gwarancji) i udostępnionych mają prawo do wymiany dekoderów uszkodzonych elektrycznie w APS bezpłatnie. Także babka wprowadza cię w błąd. To u nich standard. Przez telefon niewiele w CP da się załatwić.

1 czerwca 2011 to u mnie nikt już nie pamiętał co to jest CP :stuck_out_tongue:

Ja nadal korzystam z CP, więc odświeżę temat. Jest może karta TV z wejściem HDMI bądź SCART(Euro)?

Nie spotkałem kart tv bezpośrednio ze złączem euro, ale posiadam kartę winfast pxdvr3200h, firmy leadtek, która posiada sprzętowy kodek i przez przejściówki pozwala oglądać tv z tunera kablowego bądź satelitarnego. Oczywiście obraz jest w pomniejszonej jakości.