Tuner TV do komputera

Zamierzam taki kupić, żeby za darmo (?) oglądać TV.

Czy karta do komputera albo na USB robi znaczenie w jakości.

Czy te karty lub USB w ogóle czymś się różnią?

Szukać czegoś po necie czy wybrać tą, którą sprzedawca poleci?

polecam Not Only TV LV5HD jest dobry z jakości/cena nie ma problemów z oprogramowaniem ale dość długo wyszukuje stacje ale potem masz bardzo dobra jakość obrazu można kupić za około 150zł

Poczekać mogę, jakość najważniejsza.

Czy takie tunery odtwarzają HD/FULL HD?

Jeszcze jedno, to odbiera cyfrowe połączenia? Bo chyba analogowe mają niedługo usunąć

ten tuner umożliwia odbiór analogowej i cyfrowej telewizji, obsługuje standard 720p, 1080i

A robią na 1080p?

do tej pory tylko polsat jest w hd i jeszzce dluuuuuuuuuuuuuuuugo tylko on bedzie

Dodane 19.10.2011 (Śr) 23:51

w zaleznosci gdzie mieszkasz bo w wawie jest

ja bym Ci polecił cos tańszego - Media-Tech MT4161 ok 70zł jest to tuner tylko cyfrowy, ale obecnie cyfrowa telewizja się rozwija już dostępne jest ok 14 kanałów, za rok jak przestaną nadawać analoga, to hybrydowy tuner to będzie strata kasy.

Plusem MT4161 jest bardzo przyjemne oprogramowanie, oraz szybkie szukanie kanałów, full hd również odtwarza.

Sam osobiście go używam i jestem zadowolony.

Żaden kanał na świecie nie nadaje w 1080p tylko 720p/1080i więc 1080i w zupełności ci wystarczy.

Czy karta do komputera (taką co w podzespoły się wpina (?)) albo na USB robi znaczenie w jakości?

Nie i ta i ta są na tym samym chipsecie więc to nie robi różnicy. Jeżeli dana karta ładnie generuje obraz na USB to karta na PCI na tym samym chipsecie będzie go wyświetlać tak samo.

ponadto te pod usb są zazwyczaj tańsze, tutaj masz np świeżą recenzje jednego z tunerów - http://www.dobreprogramy.pl/Nano-DVBT-S … 28455.html

Pomóżcie proszę. Od ponad 2 lat mam tuner X3MTV HU2200. Póki używałem go na kompie z XP wszystko było super, musiałem jednak zmienić kompa i nowy jest z W7, tuner nie działa, a dokładniej załączone oprogramowanie “nie widzi” urządzenia. Oryginalne oprogramowanie to TotalMedia 3, z komentarzy w sieci wiem, że jest TotalMedia 3.5, podglądając od środka elementy oprogramowania dopatrzyłem się, że np. Encoder MPEG instaluje się pod Viste, stąd moje podejrzenia, że moja wersja oprogramowania nie współpracuje z W7. Macie pomysły na rozwiązania? U producenta oprogramowania - Arcsoft - nowa wersja kosztuje 70$, paranoja, a upgradów nie widzę. Może znacie inne oprogramowanie free, które mogło by współpracować z moim tunerem??

ProgDVB podobno działa z tym tunerem.

Urządzenie poprawnie zainstalowane znajduje się w managerze urządzeń ? :slight_smile:

Dziękuję za odpowiedź struart.

Spróbuję znaleźć ProgDVB.

W menagerze urządzenie jest rozpoznawane jako “inne - Hybrid USB Doogle”, brak sterownika i Windows sam nie potrafi znaleźć w sieci.

Skoro pisze inne to znaczy, że nie jest zainstalowane i żaden program ci nie odpali. Jeżeli masz Win7 64bit to tu masz link do sterowników.

Instalujesz je ręcznie poprzez manager urządzeń. Co do 32bit wersji systemu to sprawdź ręczną instalację sterowników od XP.

Ciągle walczę, opis sprzętu:

HP Compaq Presario CQ1 Notebook PC@Pentium Dual-Core CPU T4400@2.20 GHz/ 3.00GB RAM 64-bit – Win7 Home Premium SP1

Skoro 64bit to zapodaj mu te stery co ci podałem :wink:

struart - Victoria

Dzięki serdeczne za podpowiedź. Trwało to trochę, instalacja sterowników wymagała wysiłku, w końcu po kilku godzinach udała się, problemy jednak się nie skończyły. TotalMedia ruszył i rozpoznawał tuner, trzeba jednak jeszcze było powalczyć o rozpoznawalność (czy dokładniej o dekodowanie) sygnału antenowego. Ostatecznie cała platforma TV cyfrowej jest na moim kompie.

Raz jeszcze dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam D.

No i gitara. Miłego. :slight_smile: