Tuner TV firmy Medion na USB. Warto kupić?


(janekpogwad) #1

Witam,

mam taki dylemat, czy warto kupić ten oto tuner 4 w 1 na USB: http://allegro.pl/item1093833920.html? Szczerze mówiąc nie znam się tak dobrze na tunerach, a chciałbym mieć głównie do zgrywania z VHSów.

Tutaj piszą, że jest całkiem, całkiem: http://cokupic.pl/produkt/MEDION-TUNER-TV-MD-95700


(langusta) #2

Do zgrywania kaset VHS ten tuner się nie nadaje.musisz miec kartevideo lub Grraber do przechwytywania obrazu np. takihttp://allegro.pl/listing.php/searc … nge_view=1


(mawro2) #3

Przecież tuner podany przez janekpogwad ma wejścia S-WIDEO i COMPOSITE co pozwala na podłączenie odtwarzacza VHS.

Co do jakości zgrywania nie wiem nie miałem z takim tunerem styczności ale jeśli chodzi o ogólną możliwość zgrywania powinna być.


(system) #4

:smiley: Powiem tylko tyle omijaj tą firmę szerokim łukiem . Ja bym ich produktów nie używał nawet jakby mi za to płacili.


(janekpogwad) #5

Dobra, dzięki za nakierowanie mnie. langusta ma rację - wystarczy mi Grabber (ze względu na cenę).

Nie wiem teraz, który wybrać (bardziej się zmierzam do tego drugiego): http://allegro.pl/item1084381053.html czy ten http://allegro.pl/item1089164445.html?

Powiedzcie mi tylko, co to znaczy: Konwerter nie przesyła dźwięku. Dołączony program synchronizuje obraz z dźwiękiem przesyłanym do karty muzycznej (wystarczy podłączyć przez zwykły kabel audio stereo).? Podłączam cincze i dźwięk jak zatem idzie do kompa? Czy może włączam VHSa i ten dołączony program i on już robi wszystko za mnie (łączy obraz i dźwięk i zapisuje do pliku)?

Co Wy o tym w ogóle myślicie? Taki zgrany materiał da się później nagrać na płytkę DVD?


(jasiekb) #6

Dźwięk podłączasz osobno do wejścia karty dźwiękowej.