Tuner tv - nagrywanie

Witam.

Ostatnio nagrywam sporo z tunera tv, ale nagrane w ten sposób filmy zajmują strasznie dużo miejsca (26 sekund zajmuje aż 200 mb).

No i poszukuję jakieś prostego w użytkowaniu programu, który przekonwertuje mi te pliczki do mniejszych rozmiarów :smiley: Szukałem sporo na ten temat i sporo programów znalazłem, ale były dziwne w obsłudze albo nie dało się nic przekonwertować :roll:

aha, no i jakie ustawienia zrobić dla przechwytywania w tunerze, do wyboru mam to:

3644be5e27ef4aab.jpg

9b7688a2a768864c.jpg

Dzięki za wszelką pomoc 8)

Musisz trochę sprecyzować pytanie.

Czy chodzi Ci o konwersję do innego formatu (bo to oznacza to słowo), czy chodzi ci po prostu o zmianę wielkości pliku.

Do tej drugiej czynności możesz użyć systemowego Movie Maker. Nic więcej nie potrzeba.

Aby zmniejszyć rozmiar plików wyjściowych - najprościej zmień rozmiar obrazka na karcie właściwości w miejscu 640X240.

Jeśli chodzi o wybór opcji pliku wyjściowego to albo avi albo mpg (ten jest kompresowany), reszta jak sama nazwa ich wskazuje - dotyczą opcji zapisu na płyty.

pozdr.

Chodzi mi tylko o to, żeby bez straty jakości zajmował mniej miejsca i szukam jakieś programu do tego:)

Zaraz spróbuję z Movie Makerem.

hmm a jak to zrobić:D?

Zimportowałem pliczek wideo i co dalej?

to niestety zawsze pociaga za sobą stratę jakości.

Złączono Posta : 09.10.2006 (Pon) 15:48

pliczek przeciągasz na dolne okienko - timeline i zapisujesz - definiując rozmiar pliku.

Ja zgrywam tym programem http://www.cyberlink.com/multi/products/main_4_ENU.html w formacie MPEG2 bitare ok. 5000 a konwersja na pliki VOB przy pomocy WinAVI praktycznie bez straty jakości :wink: Programy płatne :!: