Tuner TV SAT z odtwarzaczem multimediów

(tomekb) #1

Szukam tunera TV satelitarnej, który jednocześnie pozwoliłby odtwarzać multimedia z sieci domowej (np. filmy z udziału sieciowego SMB razem z napisami), miał klienta Netflixa, moze obslugiwal apki typy Skype. Takie coś jak WD TV Live, tylko też z obsluga sygnalu sat.

Możecie coś polecić?

(skrzek) #2

A może tuner sat kup osobno i uzupełnij go TV Boxem? Nie wiem czy wyjdzie taniej… ale moim zdaniem funkcjonalniej. Skype działa na Androidzie, natomiast z platform typu smart tv jakiś czas temu został wycofany.

(technik informatyk) #3

Funkcjonalniej?? Setki urządzeń, w tym pilotów - więc aby obejrzeć głupi film musisz żonglować pilotami, które potrzebują także baterii, a urządzenia potrzebują jeszcze więcej kabli, w tym zasilających więc musisz mieć więcej “gniazdek” - czyt. przedłużacze kolejne. A tak masz jedno urządzenie, które odbiera TV i internet, oczywiście jest trochę kabli ale odpada ich kilka w porównaniu z scenariuszem gdy jest kilka urządzeń.

[także do Tomka]
Ale masz po części rację, tzn. jest Android i z tego co widziałem u wujka (google`a) to kilka urządzeń było, które miały Androida na pokładzie [mowa o tunerach].

(tomekb) #4

Znalazłem coś takiego, ktoś miał z tym do czynienia?

http://ferguson-digital.eu/tunery-telewizji-satelitarnej/tuner-ariva-4k-combo/