Tuner TV

Witam.

Nie jestem zabardzo pewny czy w dobrym dziale daje ten temat ale no cóż. Chciałbym sobie zamiast nowego telewizora kupić taki zwykły tuner TV który mógłbym przypiąć do kompa ( monitora ?? ) i na pilot włączać ten tuner , chciałbym by były kanały takie jak TVN , Polsat , TVP wszystkie , MTV itp. Jaki musze kupić tuner , i co musze mieć w kompie by to wszystko działało ?? Mam komputer nowy z Vobis , 256 karta graficzna Nvidia 8600GT 1gb ram itd …

Prosze o odpowiedź

Pozdro for All

Poza kartą tv lub sat nic więcej (chyba że w przypadku zakupu tej drugiej chcesz mieć dostęp do kodowanych kanałów - ale to już inna historia)

Zerknij tutaj i poczytaj:

http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty … lista.aspx

Frog a nie zastanawiałeś się nad tym skąd weźmie sygnał do karty ??

Masz te kanały z anteny lub kabla ??

Jeżeli nie musisz kupić kartę sat, talerz i konwereter, a w przypadku niektórych kanałów które wymieniłes kartę do dekodowania sygnału.

Na pewno nie z komputera :mrgreen:

Przeczytaj jeszcze raz uważnie pytanie:

Na tej zasadzie mógłbym Cię spytać czy talerz kolega ma sobie położyć na dachu czy może jednak powinien jeszcze zakupić coś do jego zamocowania… :stuck_out_tongue:

Aha , czyli jak rozumiem nie obejde się bez karty TV ,

, to wyniesie mnie jakos … kolo 600 zl ? za to juz powinienem maly telewizor kupic :stuck_out_tongue:

Mimo wszystko karta jest tańsza od telewizora.

Nie wiem jak to liczysz, ale liczysz źle.

I do tego małego telewizora cyfowy tuner tv sat wraz z talerzem i konwerterem. Więc sobie policz wszystko dokładnie.

Karta tv nie jest magicznym pudełkiem które zastąpi ci antenę, musisz dostarczyć do niej sygnał !!

Jeśli korzystasz z telewizji kablowej lub anteny siatkowej to kupujesz tylko kartę telewizyjna ok.130 zł w przypadku analogowej, rozgałęźnik sygnału za 10 zł oraz kabel koncentryczny aby doprowadzić sygnał do karty telewizyjnej.