[Tunery DVB-T] Porada ws. zgrywania nagranych programów TV do komputera

Witam wszystkich serdecznie,

Od 2012 roku jestem użytkownikiem tunera DVB-T - Ferguson Ariva T65. Urządzenie to ma bardzo wygodną funkcję nagrywania programów telewizyjnych poprzez USB. Nie wymaga nawet pojemnego dysku zewnętrznego, wystarczy zwykły pendrive. Nagrania są zapisywane w formacie MTS, zaś ich odczyt po podłączeniu do komputera lub laptopa jest bezproblemowy - mogę więc archiwizować swoje nagrania.

W ostatnich dniach zauważam jednak pierwsze oznaki, iż mój sprzęt może w najbliższym czasie ulec awarii. Dlatego rozglądałem się za identycznym modelem, ale nie jest on już dostępny. Dlatego chciałbym się zapytać jak to wygląda w przypadku innych tego typu urządzeń? Jest możliwość zgrania nagrania na dyski komputerowe? Jaki jest format plików?

Zależy mi na sprzęcie, do którego mogę podłączyć pendrive’a, nagrać program TV, a następnie spokojnie zarchiwizować nagranie w moim komputerze. WIem, że większość marek obecnie robi specjalnie formaty dysków, aby nagrania były widoczne tylko na ich sprzęcie. Nie jestem zainteresowany takim rozwiązaniem, zależy mi na wygodzie korzystania z nagrań na wielu odbiornikach - w telewizorze, komputerze itd.

Większość dekoderów, nawet tanich ma taką opcję, a nagrania są możliwe do odtworzenia na komputerze, choć na pewno zdarzają się wyjątki. Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu praktycznie wszystkie tanie dekodery miały praktycznie to samo firmware tylko różniły się nazwą marki, i One wszystkie miały nagrywanie w formacie możliwym do odczytania.

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedź. Zakupiłem Fergusona Arivę T750i, który nagrywa programy w formacie TS i możliwe jest ich przeniesienie na dysk komputera. Temat do zamknięcia :slight_smile: