Tunery telewizji naziemnej

Chciałbym kupić rodzicom (osoby starsze, nie bardzo obeznane z technologią) tuner DVB-T do starego telewizora, żeby mogli oglądać swoją ulubioną telewizję :wink:
Czym się kierować przy wyborze? Zależy mi na tym żeby był łatwy w obsłudze i stabilny, żeby nie trzeba było przy nim grzebać co chwile. Przydałoby się też USB.
WIWA HD 95 MC byłby wystarczający do takich zastosowań?

Miałem styczność z kilkoma modelami i wszystko pod jedno kopyto.
Interfejs zmiany tto kosmetyczne a tak deseń w deseń.
Osobiście mam cabletech URZ0083 i nie narzekam -jedynie soft zaktualizowałem.

1 polubienie

Od paru lat używam Wiwa HD 90. Żadnych kłopotów, prosty w obsłudze.
Proponuję Ci kupić ten model rodzicom w najbliższym RTV EURO AGD za ok. 112 zł z gwarancją (bez szukania po allegrach itd.,aby zaoszczędzić 5 zł)).

Pzdr,

1 polubienie

mam WIWA HD-95 i same z nim problemy miałem, często nie chciał się włączyć, nie polecam

1 polubienie

Z doświadczenia odradzam Mantę, miałem kilka modeli i psuły się często albo wieszały.
Mam też któryś model WIWA i jest OK.
Ale jeśli mają bardzo stary telewizor, to może lepiej wymienić na jakiś najtańszy z wbudowanym tunerem DVB-T. Zdecydowanie łatwiej będzie to obsłużyć niż mieszać dwoma pilotami! (Byle nie Manta!)

1 polubienie

Dlatego kup Wiwa HD 90, a nie 95. Starsze modele są mniej lub wcale awaryjne.

Tuner ten ma także wejście dla usb.

1 polubienie

Nie sądziłem że aż tak kiepsko z tym WIWA HD95, zwłaszcza że parametrami się nie różnią. Wygląd ma bardziej profesjonalny, co przyznam skusiło mnie nawet kosztem wyższej ceny. Ale jak widać nie warto kierować się wyglądem.
O Mancie nie myślałem, też mam złe wspomnienia. A szkoda, bo Polska firma…
Spróbuję w takim razie tego HD 90 zamówić, szkoda że taki mały wybór tanich tunerów jest :frowning:

Ja mam tuner DVB-T Ariva Ferguson i nic się nie psuje, chodzi tak jak powinien, jeśli pojawiają się jakieś nowe kanały to automatycznie je ustawia, data i godzina automatycznie się ustawiają, jest wejście USB. Tuner jest łatwy w obsłudze, nie zawiesza się, nie trzeba grzebać przy nim i łatwo można go zaprogramować. Radziłbym wybrać któryś z modeli tego tunera

1 polubienie

Ferguson też wydaje się ciekawą opcją. Mam jeszcze takie pytanie, trochę zboczę z tematu. U siebie prywatnie mam telewizor z wbuowanym DVB-T, wyszukuje mi kilkanaście kanałów radiowych - rmf, rmf maxx, zetka, eska rock itp., ale żadnych nie mogę odtworzyć. Jak to działa? Coś mam źle ustawione, czy możę trzeba wykupić jakiś pakiet żeby to działało? Fajna sprawa by to była.

To mux-4 do którego odbioru potrzeba odbiornika od Cyfrowego Polsatu http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna/index.cp

1 polubienie

Panie kolego czy Pan nie pomylił sobie dekodera z radiem fm … śmieje się ale tak poważnie czy masz jakiś problem z programami i odbiorem programów bo problem radia w dekoderze tv jest troche … że tak powiem słabym problemem