TuneUp Utilities czy CCleaner i Defraggler


(Slawek1234567890987654321) #1

Witam!

Posiadam pełną wersję programu tune up 2012 z PCFormat'u.

czy warto go instalować?

do tej pory używałem ccleanera i defragglera.

czy warto je zmienić?


(rgabrysiak) #2

Ile osób tyle opinii. Moim zdaniem, przeciętnemu użytkownikowi w zupełności wystarczy program CCleaner.


(Łukash) #3

Tune Up ma lepszy czyścik rejestru, szybszy i dokładny defragmentator , sprawniejszy od systemowego edytor rejestru - w Tune Up system Control, w jednym miejscu można szybko dostosować system, ale…proponuje wyłączyć ten cały jego Optymalizator i tę jego usługę bo przynosi odwrotny skutek od zamiaru - po wyłączeniu usługi poszczególne programy z pakietu należy uruchomiać z menu start.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć zainstalowane te dwa programy.


(Witkacy75) #4

CCleaner jest generalnie wystarczający ale trzeba zachować ostrożność podczas “czyszczenia” rejestru. Pewne wpisy lepiej kasować ręcznie.

Jeśli chodzi o defragmentator dobry jest zestaw Contig v 1.7 + Power Defragmenter v 3.0


(system) #5

Nie warto! To zupełnie wystarcza.


(Slawek1234567890987654321) #6

jakieś uzasadnienie?

Dodane 28.04.2013 (N) 19:56

“proponuje wyłączyć ten cały jego Optymalizator i tę jego usługę bo przynosi odwrotny skutek od zamiaru”

jak się to wyłącza?


(Łukash) #7

Ustawienia > Optymalizacja w czasie rzeczywistym - wyłącz co się da . Obszar powiadomień - tylko w określonych przypadkach > wszystko odznaczone. Start wpisz “usługi” > uruchom > znajdź TuneUp Utilities Services > prawy > właściwości > Zatrzymaj > Tryb uruchomiania - Wyłączony > Zastosuj.

Sprawdź autostart czy nic od TU nie siedzi > usuń.


(system) #8

Takie, że CCleaner jest zupełnie wystarczającym (aż nadto!) czyścicielem niepotrzebnych plików i rejestru Windows’a, szczególnie związanych z prywatnością użytkownika. Czyszczenie rejestru jest, w związku z powyższym (prywatność), dość symboliczne, ale za to bezpieczne. Ponadto CCleaner posiada kilka narzędzi pozwalających na optymalizację systemu pod pełną kontrolą użytkownika. TuneUp czyni zaś to często w tle i bez wiedzy użytkownika, co np. mnie zupełnie nie odpowiada.

Defraggler zaś jest szczególnie przydatny do zdefragmentowania plików systemowych (podczas startu systemu), m.in. pliku stronicowania , narzędzie rzadko spotykane w innych, darmowych aplikacjach tego typu. A i zwykła defragmentacja i optymalizacja plików na dysku nie jest zła, choć przebiega dosyć wolno, ale za to w sposób klarowny dla użytkownika.


(Łukash) #9

Puran Defrag - dużo lepszy algorytm i technika, również szybszy (z tych co używałem najszybszy) od dwóch wyżej wspominanych.


(Bogdan_G) #10

Co do TuneU - zawsze coś tam pozostawi. Dużo programów pozostawia resztki w folderach systemowych C/Windows i też do nich wpisy w rejestrze. Malutki Wise Program Uninstaller portable niewiele odstaje w odinstalowywaniu i usuwaniu pozostałości, w porównaniu do TuneU. To kwestia licytowania się o parę wpisów. JetClean jest równie bezpieczny, jak Ccleaner, a sprzątnie o wiele więcej starych złych ścieżek, wpisów, śmieci itd, niż Ccleaner. Można ładować w system płatne programy i ich sterowniki, ale lekki system chodzi szybciej. Można korzystać z bezpiecznych funkcji programów portable. Latami używam Defragglera portable. Porządnie poukłada, a korzystam też z zakładki odpowiadającej informacji health z hd tune.

Mam kilka płatnych programów, których funkcje są dla mnie wyjątkowo przydatne, jak np 3D PageFlip, ale nie daję się zwariować, żeby cudować z programami narzędziowymi, gdy trzeba mądrze i często rozsądnie pozostawiać niektóre resztki, zwłaszcza, gdy odinstalowuje się np nowszą wersję ie. Superprogramy potrafią wywalić współdzielone biblioteki. A dlaczego użycie TuneH, przy odinstalowaniu wszystkiego, co adobe, pozostawia folder i wpisy macromedia? A co można znaleźć w systemowych folderach po adobe?