TuneUp Utilities - Szkodliwy program. Jak go usunąć?

Witam , jest to szkodliwy program.

Jak go usunąć ?

Poprzez panel sterowania się nie da , bo go nie wykrywa, :frowning:

IFEO\setup.exe: [Debugger] “C:\Program Files\TuneUp Utilities 2013\TUAutoReactivator32.exe”

 

Ten program zablokował mi setup.exe

admalll

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Tuneup jest ciężki do wyrzucenia z systemu. Pierwsze, to trzeba znaleźć wszystko tuneup, co jest, a więc:

W opcjach folderów odznaczyć ukrywanie chronionych plików i folderów. Odznaczyć ukrywanie rozszerzeń. Zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.

Trzeba użyć wyszukiwania - wpisać tuneup i znaleźć wszystkie pliki i foldery. Wszystko trzeba usuwać. Gdyby coś się nie chciało, to odblokować jakimś unlockerem. Na tą okazję można pobrać i użyć np IObitUnlockerPortable.exe.  Gdy już wszystkie znalezione pliki i foldery zostaną usunięte, wtedy pobiera się RegSeeker.exe może być portable. Ustawia się polski i w wyszukaj w rejestrze wpisuje się tuneup. Regseeker znajdzie może nie jedną setkę zmienionych wpisów w rejestrze. To z dolnego menu wybiera się zaznacz wszystkie (wyniki), potem wybiera akcję - usuń zaznaczone. Regseeker wykona kopie z tego, co usunie w rejestrze i dlatego jest lepszy od ręcznego grzebania w regedit.exe.

Pozostaje otworzyć nowy punkt przywracania systemu i w ccleaner usunąć wszystkie poprzednie z okresu zainstalowania tuneup. To się robi, żeby przypadkiem nie przywrócić ten bardzo uciążliwy* program.

 

Gdy za bardzo jest przyblokowana aplikacja, to trzeba znaleźć wszystkie tuneup i potraktować jak w poradniku:

http://forum.dobreprogramy.pl/najefektywniejsze-usuwanie-zablokowanych-program%C3%B3w-i-plik%C3%B3w-t447056/