Tuning Komputera pod najnowsze gry

Witam. 

Posiadam komputer stacjonarny i chciałbym go w obecnym momencie trochę wzmocnić, czyli stuningować. Obecnie co posiada:

  • Windows 7, 32 bity

  • procesor AMD Athlon 64 X2, Dual Core, 5200+

  • pamięć RAM DDR2 - 2 GB, 800 mhz

  • dysk twardy 500 GB

  • karta graficzna Nvidia GeForce 9600 Gt, 512 mb, DDR3

 

Co waszym zdaniem i na co powinienem wymienić w tym komputerze, żeby nie odstawał od tych produkowanych obecnie i żeby bez problemu chodziły na nim najnowsze gry. Przy podawaniu propozycji prosiłbym o dokładną nazwę urządzenia i jakąś domyślną cenę. Dzięki :wink:

Wymienić cały?

 

Jaki zasilacz masz i ile masz kasy na modernizacje.

 

Program CPU-Z i wklej screen z zakładki Mainboard.

Do 500zł. Na zasilaczu pisze: XP480, 480 W. Napewno Ram trzeba dodać. Ale jakie polecacie? 

 

Nie chcę kupować nowego, ale poprostu wymienić w nim podzespoły. Taniej mi to wyjdzie. Maksymalnie nie mogę przekroczyć 1000zł.

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/1627902

 

Zasilacz masz taki? sprawdź.

 

Co należy wymienić:

  • CPU na najmocniejszy do płyty

  • kartę grafiki

  • dołożyć 2 GB pamięci ram

 

I po modernizacji,to nie wiem, czy we wszystko zagrasz, chyba,że na niskich parametrach?

Trochę mało te 1000 zł, 1500 by się przydało, wg mnie nie ma co inwestować dalej w ten komputer bo przyrost wydajności będzie niewielki i stracisz tylko pieniądze.  Oto mój mały zestawik:

Procesor: Phenom II x4 965 myślę że za jakieś 300-350zł powinnieneś go dostać.

Płyta główna: Pod tego phenoma, myślę że zmieścisz się w 200-350zł

Ram: 4GB 120zł

Dysk już masz, kartę graficzną narazie też, później możesz sobie coś dokupić pokroju HD 7770.

A jak mam kartę graficzną DDR3 to to jest jak z ramami? Muszę też kupić DDR3? No później na allegro zobaczę te komputery. Wydaję mi się, że procesor w moim nie jest taki zły. Na windowsie 7 chodzi dobrze. Przydałaby się karta graficzna 1GB i około 6-8 Gb ramu.

 

Jedno z drugim nie ma związku.

Aha, czyli mam teraz kartę graficzną DDR3 i mogę kupić spokojnie DDR5?

Tak

Ale tak jak już było powiedziane pakowanie kasy w ten komputer pod najnowsze gry mija się z celem.