Tuning komputera

Witam !
Na dniach zamierzam wymienić swój procesor a co z tym idzie płytę główną i RAM’y. Wybrałem Ryzena 7 1800x z chłodzeniem SilentiumPC Fortis 3 do tego płytę Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming i RAM’y
8GB G.Skill Aegis DDR4-3000. Jako niedoświadczona osoba w tych tematach idę do was z zapytaniem czy ten zestaw byłby dobry ? Ewentualnie co mógłbym w nim zmienić ?

Co jest celem tego zestawu, po co chłodzenie do tego procesora (czyżby podkręcanie?) i dlaczego tyle mocy, a tylko 8GB RAM, za ile $ chciałbyś złożyć tych kilka elementów?

Max 500euro a najlepiej 460. Zestaw głównie pod gry. Chłodzenie do procesora musze kupic bo nie dają boxowego w tych ryzenach(jest problem z dostepnością, a jeśli są to kosztują po 40 euro więcej).

I w podkręcanie raczej nie będę się bawił

No to tak:
Wystarczy Ryzen 7 1700X, ma tylko 0,2 mniejsze taktowanie, a 40 ojro mniej kosztuje (u nas).
MSI B350 Tomahawk, sporo tańszy jeśli nie będziesz faktycznie podkręcał. Chyba, że wolisz się zabezpieczyć to:
MSI X370 GAMING PLUS. - dlaczego nie AORUS? bo Droższy 50 ojro i powiedziałbym, że głównie pod kręcenie wszystkiego na maxa się bierze takie płyty.
RAM: 2x8GB 3200MHz np. G.Skill Ripjaws CL16.

U mnie różnica ceny między 1700x a 1800x to 16 euro ale jak mają w sumie podobne wyniki to wezmę tego 1700x. Płyta główna(MSI X370 GAMING PLUS wezmę ja i się jednak zabezpiecze może akurat coś mnie weźmie żeby podkręcić coś) faktycznie dużo tańsza i jak mówisz że będzie git to ja wezmę.

I dzięki za pomoc

Proszę Cię bardzo, to odklep temat😃