Tunnind pc, modding

witam, postanowiłem poprzerabiać troszkę obudowe z przybytku wolnego czasu… dopiero zaczołem i wstawiłem już szybke gdyż nie miałem pod ręka plexi. ramke wokół szybki obkleiłem na razie taśmą żeby sie nie pozacinać ale planuję jak najszybciej wstawić jakąś uszczelkę żeby jakoś to wyglądało, wstawiłem już 2 zimne katody po 30cm każda, i zastanawiam się nad kupnem świecącego wiatraczka na płyte główną tylko niewiem jaki kolor by pasował, myślałem o czerwonym dla kontrastu… mam tez pytanie dotyczące pomalowania kompa, chciałbym go prysnąć na czarno, najlepiej błyszczący lub całkowicie matowy, jaki lepiej by wyglądał? jaka farba do tego żeby na blaszaku sie trzymała i jednocześnie żeby plastik też dobrze chwyciła. co do przodu to nie zwracajcie uwagi na to takie coś pod napędem bo to tymczasowe bo mi się komp resetował z przegrzania, w biosie mam ustawione zeby powyżej 60 sie wyłączał, pod napędem chciałbym jakiś świecący wiatraczek 120x120 tylko po wyjęciu zaślepek jest 12,7cm wysokości i 15cm szerokości czym by potem to wypełnić? Jestem otwarty na wszelkie propozycje dscf0848z.jpg

Zdecydowanie lepszy jest mat. Na błyszczącym widać bardzo wyraźnie każdy pyłek czy odcisk palca. Wiem to z doświadczenia - na czarnych błyszczących laptopach każdy ślad wygląda masakrycznie. Także co do rodzaju lakieru - moim zdaniem mat.

Kable schowaj i wystarczy

połysk zdecydowanie lepiej wygląda ! ale trzeba dbać o czystość :stuck_out_tongue_winking_eye: przed malowaniem zaszpachluj ten paskudny napis “digital”

bez tego napisu bedzie jakoś tak pusto… przekonałem się jednak do matu, tylko jak wykombinować coś ze świecącym wiatrakiem z przodu 120x120, czym by można było ojechać jakoś ładnie te szpary po bokach, szpachli tyle nie nakłade a żywicą bedzie za cieżko

Połysk dobrze wygląda i… tylko wygląda. Nikt nie będzie obsługiwać kompa w białych rękawiczkach żeby śladów nie zostawiać :stuck_out_tongue:

mat też ma coś w sobie, ale zapomniałem dodać że chciałbym położyć na farbe jeszcze bezbarwny lakier żeby uniknąć odpadywania i odprysków farby, jak juz to zarysuje delikatnie lakier a nie zedrze od razu farby, potem spolerować, więc z odciskami chyba nie będzie problemu co? jaka farba do tego najlepsza żeby dobrze (jednolicie) pokryła metal i plastik, lakiernikiem nie jestem także nie znam się na farbach,

OTy kosmos, proszę sobie niejasności wyjaśniać poza Forum.JNJN