Turbo Boost na i5

Witam.

Mam procesor Intel Core i5-2410M 2.3 GHz.

Przy zakupie miałem zainstalowany program TurboBoost. Działał “jak ta lala” bo podkręcał procesor do 2.9 GHz.

Po kilku dniach przestał działać. Próbowałem przeinstalować i nic to nie dało.

Zainstalowałem nowszą wersję 2.0 - zadziałało, lecz ta kolumna, która wskazywała na aktualna moc, dochodzi tylko do 2.3 GHz i nic więcej.

Proszę poradźcie żeby znowu podkręcał do 2.9 GHz…

Proszę o pomoc…

właściwie to ja też bym prosił o jakąś rade bo ponoć mój komp ma tą funkcje jest to i7 720QM 1,6 do 2,9 przy użyciu turbo bost tylko ze ja nie mogę zainstalować w ogóle sterownika od tego bo przy próbie instalacji wywala ze “ten komputer nie spełnia minimalnych wymagań, instalacja zostanie zakończona” i nie wiem o co kaman a na stronie toshiby jest do pobrania sterownik dla turbo bost dla mojego komputera ale nie idzie tego zainstalować…

Turbo Boost jest funkcją sprzętową, niezależną od systemu operacyjnego. Nawet jeśli monitory częstotliwości nie pokazują TB, to on i tak działa (brak sterownika w systemie). Odpala się on AUTOMATYCZNIE.

to dlaczego na stronie toshiby dla mojego komputera jest sterownik dla tej funkcji ?? i dlaczego nie moge go zainstalować ?? Oto jest pytanie :smiley:

Jakiego konkretnie sterownika? Mam rozumieć, że jak zainstaluje ten sterownik, to będzie działał poprawnie?

Tak jak mówiłem - TB działał poprawnie bo podkręcał procesor do 2.9 GHz. ( znaczy że pokazywał częstotliwość która się zmieniała adekwatnie do mocy) Tylko po jakimś czasie przestał w ogóle pokazywać częstotliwość. Ponowna instalacja nic nie dała…

Nowsza wersja - 2.0 - zadziałała, lecz ten monitor częstotliwości sięga tylko do 2.3 GHz nie wyżej, tak jakby tylko do tego momentu.

Stąd moja prośba czy ktoś potrafi to rozwiązać…

Dodane 25.07.2011 (Pn) 15:25

Witam wszystkich!

Sam sobie poradziłem z problemem ale opiszę co i jak, gdyby ktoś miał podobny problem.

START > Uruchom > “msconfig” > Rozruch > Opcje zaawansowane > Odznaczyć fajkę o nazwie “Liczba procesorów” >> Restart

Po ponownym uruchomieniu systemu działało wszystko poprawnie.

Post do zamknięcia.

Pozdrawiam

Greg