[Turbo Pascal] Uruchomienie na windows 7

Witam! Przed reinstalacją systemu pascal bez problemu działał mi na Windows 7 był tylko błąd w komendzie uses crt ale znalazłem na to patch. Teraz na nowym windows 7 nie chce działać. Wyskakuje taki błąd.

q1u00ot05qc8.png

Dodam że nie chce instalować żadnego DosBOX’a czy coś podobnego do Turbo Pascala

Może czas przejść na Lazarusa?

Ciekawe w jakim celu uruchamiasz ten obiekt muzealny przeznaczony dla dosa.

Na windows 7 spokojnie odpalisz Free Pascal Portable.

Ja osobiście używam Notepad++ a Free Pascal tylko do kompilowania.

nie moge. W szkole uzywamy Turbo Pascala ale to juz ostatnia lekcja.

To, że kurs na prawo jazdy robiłeś na Pandzie czy Yarisie, wcale nie oznacza, że tylko nimi potrafisz się poruszać (mam nadzieję). FreePascal i zbudowany na nim Lazarus obsługują dialekt zgodny z tym z Turbo Pascala. Używasz dokładnie tych samych poleceń a samo środowisko jest dużo mniej problematyczne.

Gwoli ścisłości: Czasami się zdarza że owszem prawo jazdy zrobione ale nie potrafi się poruszać ani Pandą ani Yarisem ani czymkolwiek innym. Zresztą takie samo zjawisko można obserwować na przykładzie TP - Lazarus. Więc alegoria jak najbardziej trafna.

Uruchom jako administrator. A z tego co pamiętam to tp miał problemy z procesorami a nie z systemami.

uruchom jak administrator nie pomaga sprawdzałem wcześniej, tak jak i uruchomienie w trybie zgodności ze starszą wersją systemu. Jak macie mi pisać o innych programach jak Turbo Pascal to lepiej się nie wypowiadajcie

spróbuj może ustawić zgodność z Win XP itp.

Nie ma znaczenia (przynajmniej na tym poziomie) czy piszesz w Pascalu pod Free Pascalem czy pod Turbo Pascalem. Jaki problem skorzystać z Free Pascala?

Możesz spróbować odpalić Turbo Pascala pod DosBoxem