[Turbo Pascal] Uruchomienie na windows 7

(zbartek5) #1

Witam! Przed reinstalacją systemu pascal bez problemu działał mi na Windows 7 był tylko błąd w komendzie uses crt ale znalazłem na to patch. Teraz na nowym windows 7 nie chce działać. Wyskakuje taki błąd.

q1u00ot05qc8.png

Dodam że nie chce instalować żadnego DosBOX'a czy coś podobnego do Turbo Pascala

([alex]) #2

Może czas przejść na Lazarusa?

(dzikiwiepsz) #3

Ciekawe w jakim celu uruchamiasz ten obiekt muzealny przeznaczony dla dosa.

(Kamilinformatyka) #4

Na windows 7 spokojnie odpalisz Free Pascal Portable.

Ja osobiście używam Notepad++ a Free Pascal tylko do kompilowania.

(zbartek5) #5

nie moge. W szkole uzywamy Turbo Pascala ale to juz ostatnia lekcja.

(Frankfurterium) #6

To, że kurs na prawo jazdy robiłeś na Pandzie czy Yarisie, wcale nie oznacza, że tylko nimi potrafisz się poruszać (mam nadzieję). FreePascal i zbudowany na nim Lazarus obsługują dialekt zgodny z tym z Turbo Pascala. Używasz dokładnie tych samych poleceń a samo środowisko jest dużo mniej problematyczne.

([alex]) #7

Gwoli ścisłości: Czasami się zdarza że owszem prawo jazdy zrobione ale nie potrafi się poruszać ani Pandą ani Yarisem ani czymkolwiek innym. Zresztą takie samo zjawisko można obserwować na przykładzie TP - Lazarus. Więc alegoria jak najbardziej trafna.

(Drobok) #8

Uruchom jako administrator. A z tego co pamiętam to tp miał problemy z procesorami a nie z systemami.

(zbartek5) #9

uruchom jak administrator nie pomaga sprawdzałem wcześniej, tak jak i uruchomienie w trybie zgodności ze starszą wersją systemu. Jak macie mi pisać o innych programach jak Turbo Pascal to lepiej się nie wypowiadajcie

(Kurskirafal) #10

spróbuj może ustawić zgodność z Win XP itp.

(B.Andy) #11

Nie ma znaczenia (przynajmniej na tym poziomie) czy piszesz w Pascalu pod Free Pascalem czy pod Turbo Pascalem. Jaki problem skorzystać z Free Pascala?

Możesz spróbować odpalić Turbo Pascala pod DosBoxem