Tusz HP Deskjet 1515

Gdzie najlepiej kupić taki tusz i jaki? Oryginalny, podrobiony?

 

I zastanawiam się na czym polega to, że w jednym kartidżu są kolorowy, a w drugim czarny. To może mi się skończyć, np. zielony, ale czerwony będzie?

To starsza seria HP m.in. którą firma zyskała opinie produkującej drukarki drogie w eksploatacji. Głównie przez to, że oryginalny tusz ma zaledwie 3ml pojemności przy cenie ok. 50zł. W dodatku producent zastosował tu elektroniczny chip utrudniający samodzielne uzupełnianie tuszu jak w przypadku HP 21/22 i 56/57. Na twoim miejscu zdecydowałbym się na tusze regenerowane, bo zamienników do atramentówek HP nie można produkować od 2014. Wyjdzie na pewno taniej od oryginałów, a utrata jakości druku przy wydruku ksero czy typowo biurowym nie będzie istotnie zauważalna.

Kartridż kolorowy wygląda tak jak się domyśliłeś. W jednym pojemniczku masz 3 kolory, przedzielone podziałką. Z reguły drukując w kolorze tusze wyczerpują się w miare równomiernie, ale faktycznie może być sytuacja że np. żółty się wyczerpie, a niebieski jeszcze nie (koloru czerwonego ani zielonego nie ma). Choć oczywiście każdy kto zna zasadę druku atramentówek szybko domyśli się jak będzie wyglądał wydruk w takim przypadku, gdy brakuje choć jednej składowej.

A gdzie dostać takie regenerowane?

Bo odkąd mam drukarkę to wyczerpał mi się właśnie 1 oryginalny kolorowy i 2 oryginalny czarny.

Na allegro znajdziesz sporo takich tuszy,  ewentualnie możesz szukać w sklepach internetowych, szczególnie jeśli chcesz coś bardziej markowego http://www.dodrukarki.pl/activejet-ah-301brx-ah-563-tusz-czarny-do-drukarki-hp-zamiennik-hp-301xl-ch563ee-20ml.html

Mój ma numer 650 (CZ101A i CZ102A)

HP dla modelu który podałeś przewiduje tusze 301 http://www8.hp.com/pl/pl/products/printers/product-detail.html?oid=5385188#!tab=oas HP 650 nie będą pasować. Chyba że pomyliłeś model swojej drukarki. 

Tzn. Moja jest z serii 1510 i takie ma też oprogramowanie w komputerze (HP Deskjet 1510 series) a dokładniej jest to model 1515 http://www8.hp.com/pl/pl/products/printers/product-detail.html?oid=5385210#!tab=oas

Nawet nie wiedziałem, że jest ta różnica.

Chyba kupię oryginalny, ale nie wiem czy jechać do miasta czy zamówić przez internet (HP, komputronik lub inny sklep)

Przy tuszach HP 650 nawet nie zastanawiaj się nad zamiennikami czy tuszem regenerowanym. Oryginał to koszt 35-38zl.

Ostatnio chyba kupiłem w sklepie (w mieście) za 40 pare. Więc w jakim sklepie złapać tę zniżkę?

Jak wychodziły drukarki pod te tusze to kosztowały one po 30-33zł, teraz podrożały ale w cenie poniżej 40zł można je spotkać na pewno w niektórych sklepach

http://www.x-kom.pl/p/117677-eksploatacja-atrament-hp-650-cz102ae-cmy-kolor-200str.html

http://inkworld.pl/pl_PL/p/TUSZ-ZAMIENNY-INKWORLD-CZARNY-BLACK-DO-HP-650-XL-BK%2C-NOWY/23094864

linkwork to zamiennik :slight_smile: może zamówię w x-komie

Masz racje, nie zwróciłem dokładnie uwagi. W X-Kom możesz odebrać osobiście jeśli miałbyś sklep w okolicy.

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to sprawdź sobie czy nie mają z Actisa zamienników do tego modelu, ich tusze dosyć tanie są i całkiem niezłe jakościowo.