Tusz-zamiennik czy orginał?

Witam,

mam dylemat, a więc nie wiem co się bardziej opłaca i jest wydajniejsze? Mam HP psc 1315 i skończył mi się tusz kolor i czarny? Muszę kupić sobie cartridge ale nie mam jaki zamiennik czy oryginał? Proszę o radę.

Polecam zamienniki firmy ActiveJet. Sam mam drukarkę HP i używam zamienników tej firmy. Są tańsze i wystarczają na taki sam czas jak oryginały. Jakość wydruków jest również bardzo dobra.

Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem że ActiveJet to po prostu sprzedaż regenerowanych jako nowych (i może to być prawda, ze względu na inny sposób zabezpieczenia w porównaniu z tuszami HP).

A może po prostu oddać do naładowania?

Ja osobiście korzystam z drugiego sposobu.

Ja tusze napełniam samodzielnie, a kiedy kartridż nie nadaje się już do użytku (czyt. przestaje drukować mimo uzupełniania), kupuję zamiennik.

a ile kosztuje naładowanie i czy w komputerowym robia coś takiego? czy gdzieś indziej?

Z zamiennikami jest jak z ruletką. Nie wiesz co się trafi. Kupiłem kiedyś ActiveJet do mojej starej HP. Trochę podrukowało kleksami a potem różne cuda. Raz wykrywało tusz, a raz nie. W końcu szlag trafił drukarkę. Obecnie mam Canona. Także kupiłe zamienniki ActiveJet. Podrukowałem kilka stron i… okazało się, że kartrydż jest pusty. Nie był pusty, bo słychać było przelewający się tusz. Szag mnie trafił. Nigdy więcej zamienników. Zamówiłem sobie w e-sklepie oryginalne tusze za 65 i 70zł. Teraz jestem zadowolony, bo nie ma takich cyrków jak z zamiennikami i jakość wydruków jest perfekcyjna. Często drukuję zdjęcia to widać różnicę.

Ja bym dylematu nie miał, wymienił bym złom od HP na korzyść Brothera. Za komplet oryginalnych tuszy do HP kupujesz nowego Brothera DCP 145C (no może z niewielką dopłatą).

:slight_smile:

Polecam tę firme jak już się skusisz :slight_smile: agawa.pl

http://www.agawa.pl/atramenty_i_kartrid … p/psc/530/

niżej zjedź zobaczysz wszystkie opcje do twojej drukarki :slight_smile:

Jak mnie w HP siądzie głowica to kupuje nowy pojemnik, a co Ty zrobisz jak wysiądzie głowica w Brother DCP 145C?

Tylko za nim w brotherze padnie to na HP tusze wydasz kilkanaście razy wieciej pieniędzy :slight_smile:

Osobiście polecam zamienniki Pryzmata. Mają zamienniki chyba do każdej drukarki. Kolory(np wykresy, ilustracje - na zwykłym papierze) są żywe i nie widzę zbytniej różnicy względem oryginałów, a są tańsze. Oczywiście zużyte naboje można oddać i dostać upust na nowe.

Tu się nie zgodzę - napełnienie koszt prawie jak nowe dla Brother, ale pojemność 40 ml i to jest + HP.

Brother DCP-145C o wiele ustępuje jakości druku kolorowego drukarkom HP :slight_smile: Wiem, bo miałem. Krótko, bo była na prezent (odpaliłem tylko żeby sprawdzić czy działa), ale to wystarczyło, żeby sprawdzić jakość druku.

Wybacz za 20 zł ja się nie bede paprał z napełniaczami, strzykawkami, rękawiczkami, regulacją ciśnienia w pojemniku poprzez odsysanie tuszu itp.

Taka jakość jest w pełni wystarczająca dla przeciętnego domowego użytkownika :slight_smile:

Miałem HP PSC1215 i koszty tuszy i napełniania przerosły wartość drukarki a już orginały nawet nowej

kupiłem Brotcher i już same zamienniki komplet niemieckich tuszy wyniusz 20 zł za 4 kałamarze do normalnej pracy w domu wystarcza :slight_smile: