Tusz?

jak i czym sprawdzić ile procent tuszu mi zostało w drukarce???

hp 1315

Nie wiem czy to sie da za pomoca % :?

W niektórych drukarkach np w mojej jest taki wskaźnik tuszu


Czemu krzyczysz ?

Zmieniono na małe litery.

Asterisk

Jak masz pełny to masz 100%, jak masz połowe to masz 50%, jak masz mniej to znaczy, że masz mniej niż 50% :stuck_out_tongue:

nie musi być w % !!

SPEED1990 to jak nie wiesz to lepiej nic nie pisz

Witam,

to dział na luzie, więc porada będzie nieco, hmmm, fizyczna. Weź napełniacz, na nim powinna być podziałka z jednostkami objętości. Zapamiętujesz stan przed napełnieniem, napełniasz ile się da (czyli się nie wylewa), od nominalnej objętości kartridża odejmujesz to, co wpompowałeś i już wiesz, ile było wcześniej. :wink:

Jeżeli oprogramowanie do drukarki to umożliwia to sprawdzisz, jeżeli nie ma takiej opcji to nie jest to możliwe. Chyba ze pojemnik jest przeźroczysty to “na oko” widać ile tuszu jest w pojemniku.

nic z waszych propozycj! !!

Jest jakas inna możliwość lub program??

no a jaki model drukarki

Witam,

z tego, co wiem, to pomiar ilości tuszu odbywa się na zasadzie zliczania wydrukowanych stron w zależności od jakości wydruku, więc to producent powinien zapewnić taki soft, bo tylko on wie, ile tuszu przy danych ustawieniach drukarka zużywa. Oczywiście można eksperymentować. :wink: Jaka to drukarka?

Nie ma. Jeżeli na wydruku pojawiają się białe paski brak któregoś z kolrów na wydrukach kolorowych :arrow: objawy kończącego się tuszu.

Juz pisałem!!

Witam,

przepraszam, jakoś mi umknęło. :wink: Z tego, co udało mi się wyczytać, to w zestawie jest program (HP PhotoSmart Toolbox), który spełnia tę funkcję. Domyślam się więc, że płytki od producenta nie posiadasz, więc tak, jak już powiedział fiesta, chyba nie da rady.

UPDATE

Może to będzie pomocne, są TU różne “dziwne” rzeczy.

Posiadam!!

Nie ma nic takiego :?

jeszcze sprawdze zainstaluje jeszcze raz ale…

powinieneś mieć to w ikonce bynjmniej tak jest u mnie wchodz w ikonke wlasciwosci i tam jest cos takiego jak wyrownaj kasetki z tuszem, sprawdzanie poziomu tuszu, czyszczenie kasetki z tuszem :slight_smile: