Tusze do Canon MP640


(Pit17x) #1

Cześć,

ostatnio wypatrzyłem niezłą ofertę kupna urządzenia wielofunkcyjnego Canon MP640. Zastanawiam się jedynie czy jej eksploatacja będzie droga… Urządzenie wymaga tuszów z chipem, a te z tego co się orientuję są sporo droższe Do tego urządzenia znalazłem również tusze bez chipa - ale czy one będą działać prawidłowo skoro urządzenie pracuje z tuszami posiadającymi chip. Proszę o wyjaśnienie jak to jest z tymi chipami. Zastanawiałem się nad epsonem px650, ale okazało się, że komplet zamienników kosztuje ponad 100zł, a to niestety za dużo, a do tego canona komplet tuszy można dostać nawet za ok. 30zł, ale czy te tusze są ok?

pozdrawiam

k.


(Veers) #2

Tusze zastępcze zazwyczaj działają (chip ma tu niewiele do powiedzenia). Są jednak trzy rzeczy o których warto pamiętać:

  1. kolory znacznie odbiegają od tych uzyskiwanych przy pomocy oryginalnych pigmentów

  2. wydruki szybko blakną (ale o ile nie drukuje się zdjęć - jest to kwestia do przyjęcia)

  3. nie należy stosować zamienników zbyt długo (a już w ogóle nie powinno się ich stosować kiedy drukarki używa się okazjonalnie - czyli np. raz na miesiąc). Ze względu na ich odmienny skład - potrafią zapchać głowicę, i całą oszczędność zakupu diabli biorą przy czyszczeniu głowicy …