Tusze do Canon MP640

Cześć,

ostatnio wypatrzyłem niezłą ofertę kupna urządzenia wielofunkcyjnego Canon MP640. Zastanawiam się jedynie czy jej eksploatacja będzie droga… Urządzenie wymaga tuszów z chipem, a te z tego co się orientuję są sporo droższe Do tego urządzenia znalazłem również tusze bez chipa - ale czy one będą działać prawidłowo skoro urządzenie pracuje z tuszami posiadającymi chip. Proszę o wyjaśnienie jak to jest z tymi chipami. Zastanawiałem się nad epsonem px650, ale okazało się, że komplet zamienników kosztuje ponad 100zł, a to niestety za dużo, a do tego canona komplet tuszy można dostać nawet za ok. 30zł, ale czy te tusze są ok?

pozdrawiam

k.

Tusze zastępcze zazwyczaj działają (chip ma tu niewiele do powiedzenia). Są jednak trzy rzeczy o których warto pamiętać:

  1. kolory znacznie odbiegają od tych uzyskiwanych przy pomocy oryginalnych pigmentów

  2. wydruki szybko blakną (ale o ile nie drukuje się zdjęć - jest to kwestia do przyjęcia)

  3. nie należy stosować zamienników zbyt długo (a już w ogóle nie powinno się ich stosować kiedy drukarki używa się okazjonalnie - czyli np. raz na miesiąc). Ze względu na ich odmienny skład - potrafią zapchać głowicę, i całą oszczędność zakupu diabli biorą przy czyszczeniu głowicy …