Tusze do drukarek Canona - pytania

Witam

Jestem użytkownikiem drukarki /a właściwie urządzenia wielofunkcyjnego/ Canon MP540. Ponieważ kończy mi się tusz czarny że tak powiem ogólny mam dwa pytania :

Przeglądając Allegro jak i Ceneo natknąłem się na tusze- zamienniki do tej drukarki. Ceny są bardzo korzystne, bo za oryginał płacę ok. 42 zł z groszami, podczas, gdy za zamiennik ok. 7 zł (np. Dulin lub PrintLab), a pojemności są takie same. I tutaj pytanie czy oprócz rytuału przekładania chipu i trochę gorszej jakości druku /jak to w zamiennikach bywa/ to mają one jakieś negatywne strony?

Druga sprawa jest taka, że podczas gdy czarnego ogólnego już prawie brakuje, to czarny fotograficzny nie jest w ogóle ruszony. Czy jest jakaś możliwość (ustawienia w drukarce, programie itp.), aby np. tekst z Worda był drukowany z fotograficznego a nie z tego ogólnego?

Dziękuje za pomoc :smiley:

Co do konczacego sie tuszu i przekladania chipow, nie ejstem na 100% pewny ale z tego co kojarze to w tej serii sa juz “blokujace sie” chipy, co oznacza ze jesli wydrukujesz do konca oryginal to przelozenie chipunic nie da

Mogą mieć!

Ja mam Canona Pixma iP 2000 od chyba 4 lat i cały czas kupowałem zamienniki, w zasadzie różnica w wydruku była niezauważalna.

W moim przypadku po tylu latach eksploatacji w końcu uszkodziła się głowica* - nie drukuje już żółtej barwy składowej, więc o ładnych kolorach już mogę zapomnieć :slight_smile:

(czarny i inne dalej działają)

Także w sumie jeśli by podliczyć ile pieniędzy w ten sposób oszczędziłem - to drukarka zarobiła na siebie :lol: i wkrótce pewnie kupię nową, pewnie również Canona i dalej będę używał zamienników :smiley:

Pozdrawiam!

* żadne mycia i próby regeneracji, mądre rady z forów nie pomogły, :slight_smile: