Tusze do drukarki,musi być komplet?

Witam Was,brata żona ma drukarkę Canon Pixma mp140 chce drukować sam tekst ,czy musi zakupić kolorowy tusz i czarnoB?W sklepie jej powiedzieli że musi też kolor kupić.Sorry za tak banalne pytanie ,ale nie znam się totalnie na drukarkach.

To zależy od drukarki i czujników poziomu tuszu. Jedna pozwoli na drukowanie przy pustym jednym kolorze, a inna nie.

Ja mam ten model.

Muszą być oba tusze żeby drukarka chciała drukować ale można jej wymusić żeby działała mimo braku tuszu.

Robi się to poprzez wciśnięcie odpowiedniej kombinacji przycisków na jej panelu, niestety nie pamiętam jaka to kombinacja.

W podręczniku od mojej MP540 napisane jest:

Mam nadzięję, że o to chodziło…

pozdr

Grozi to ponoć zaschnięciem głowicy.

Skoro żona drukuje sam tekst, to nie lepiej było się zdecydować na drukarkę laserową?

Tak jest w przypadku urządzeń które mają osobno głowicę (wbudowaną w urządzenie), osobno tusze.

W przypadku Canona MP140 głowica jest na pojemniku z tuszem, wiec ten problem odpada.

Większość Canonów głowicę ma w urządzeniu, z takiego założenia wyszedłem.

Ale skoro tutaj głowica jest w kartridżu, to drukowanie bez kolorowego tuszu nie powinno spowodować żadnej usterki.

Dobra,wielkie dzięki za odpowiedzi,to już zostawię do ich decyzji czy będą drukować z jednym czy też nie.

PS.Zastanawiam się też jak to jest,tusze kosztuja 140zł a nowszy model drukarki ze skanerem 140-150 i sż już w tym tusze,ciekawa sprawa :shock:

Producent zarabia na materiałach eksploatacyjnych, a poza tym tusze startowe mają o wiele mniej tuszu niż te które potem kupujesz :slight_smile: