Tusze i tonery do drukarek HP

Hejka czy rzeczywiście warto kupować oryginalne tusze i tonery? czy tak jak głosi plotka tonery zawierają gąbkę?

Tak toner ma gąbkę, nawet zamienniki.

HP nie zezwala na produkcję zamienników do atramentówek, więc zostają tusze refubrished. Ja osobiście używam starszego kombajnu od HP na tusze 21,22 i kupiłem sobie tusz z butelki. Samemu go uzupełniam już od kilku lat. Jeden kartridż przeżyje co najmniej kilkanaście uzupełnień zanim zatka się, że żadne udrażnianie mu nie pomoże. Koniecznie do takiego uzupełniania trzeba używać oryginałów. Zamienniki kiedy jeszcze były nie miały często dziur jak w oryginałach, więc samodzielne uzupełnianie odpadało, w dodatku pomimo zapewnień że to modele XXL wydajność była niższa niż oryginału (mówię o tuszach z allegro na 20zł).

Z laserami nie miałem większego do czynienia, ale patrząc na przebitkę w cenie tonerów np. do modelu M125NW to raczej mało kto kupuje oryginały. Triki producentów są różne, często drukarki potrafią drukować jeszcze po kilkaset stron podczas gdy w sterowniku drukarka podaje, że poziom tuszu jest niski.

Jeżeli chodzi o tusz, to dobry zamiennik zawsze wydrukuje więcej za mniej. Tonery uzupełniam “na mieście” z bardzo dobrym skutkiem za 100-ówkę.  

Zawsze używam tylko oryginalne tusze. Zamienniki nie sprawdziły się u mnie i musiałem zrezygnować. Oryginalne są bardzo wydajne ale niestety droższe.

Toner jest w stanie stałym, po co mu gąbka? Choć z bliska jeszcze, przyznam się, żadnego nie widziałem. Co innego tusze, z tym miałem dużo do czynienia i one mają zawsze gąbkę.

Ja widziałem jednego i miał gąbkę - może to jakaś podróba…

Toner z gąbką? Przecież to jest zwykły proszek… chyba mylisz czym jest toner a czym tusz.

Drukuję tylko na zamiennikach (głównie actis, czasami acitve jet), nie chce mi się bawić w samodzielne uzupełnianie choć to pewnie też niezła opcja. Szkoda kasy na oryginały.

Jako dumny posiadacz HP Deskjet 1150 (lokowanie produktu) używam tylko oryginałów, w cenie 24 euro. Drogo, ale nie mam też gdzie kupić zamienników. A w nagrodę dostajemy upominek od HP za używanie oryginalnych tuszów. 

Witam,

 

poszukuję właśnie tuszy do HP Deksje 3445 - czy możecie mi coś polecić ? W sensie jakiś sklep ?

Tak w głównej mierze chodziło mi o tusze. Wiadomix xd

Mają gąbkę i co z tego? Względy technologiczne za tym idą, a nie oszukiwanie klienta aby wcześniej kupował kartridże. Rozbierz sobie kartridż to zobaczysz jak to wygląda. 

Mają gąbkę i co z tego? Względy technologiczne za tym idą, a nie oszukiwanie klienta aby wcześniej kupował kartridże. Rozbierz sobie kartridż to zobaczysz jak to wygląda. 

W kilku miejscach kupowałam już tusze: 

http://www.pasazbiurowy.pl/tusze-tonery-13085-k 

http://www.colorink.pl

Nie wiem z jakiej miejscowości jesteś ale może warto się rozejrzeć, bo można znaleźć perełki.