Tusze - oryginalne czy zamienniki?


(Neon1992) #1

Witam,

zastanawiam się czy kupić tusze do drukarki HP DeskJet F4180 oryginalne czy zamienniki na allegro.

Mam takie pytanie czy stosując zamienniki nie popsuje się drukarka? Znalazłem zamienniki w wersji większej tzn. 21 ml a oryginalne mają 5 ml, czy to w ogóle pasuje do siebie? Może i głupie pytania, ale nie znam na nie odpowiedzi a chciałbym ją znać, bo jak pasują nieoryginalne to po co przepłacać.

:slight_smile:


(Miroon93) #2

Używaj zamienników. Są tańsze i niekoniecznie gorsze. Nie ma ryzyka że Ci popsują drukarkę.

Powiedz mi jakim cudem chcesz wsadzić do kieszonki na 5 ml. pojemnik ponad 4 razy większy(21 ml.)

Mission Imbossible


(Axinnes) #3

Akurat w tym urządzeniu wielofunkcyjnym można używać większych pojemników z atramentem - oryginalne 54 (czarny) i 57 (kolor) - lub ich tańsze zamienniki.


(Adalbert) #4

Popsuć nie popsujesz, ale zdjęć już raczej w jakości oryginalnego tuszu raczej nie wydrukujesz...


(Msprungk) #5

Przestrzegam przed kupowaniem tanich tuszy na Allegro. Często to zwykła smoła z domieszkami rodem z Chin. Jak już chcesz kupować zamienniki to albo skoncentruj się na znanych firmach jak Inktec albo napełniaj zużyte tusze w firmach, które są ubezpieczone na wypadek "złego napełnienia". Jeżeli pójdzie coś nie tak to zwrócą Ci koszty byś mógł sobie kupić nową drukarkę a nie bezradnie rozłożą ręce "a to pech"


(system) #6

ja polecam oryginały są droższe ale bardziej wydajne. ja kupiłem raz tusz active jet czarny 15ml i wydrukowałem na nim około 30% mniej niż na 10ml HP


(Neon1992) #7

A co powiecie o tej aukcji? LINK

Moim zdaniem bardzo dużo kupujących, zadowolonych (to wynika z komentarzy) - zobaczcie, a może ktoś z Was kupował tusz u tego sprzedawcy?