Tuszowy biznes-dlaczego tusz jest tak drogi?

Dzisiaj kupiłem tusz Hp za ponad 60 zł i zastanawiam się dlaczego te tusze są tak drogie ? To są jakieś specjalne wymyślone formuły tego tuszu czy ten pojemnik tyle kosztuje ???

tal ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tyle kosztują chodzi o FIRME ja kupiłem innej firmy za 35-40zł pojemnik i drukuje tak samo jak oryginalne HP-ki.

Tusze są drogie bo drukarki są tanie. Firmy konkurują między sobą cenami drukarek. Drukarka jest tylko przynętą i nie musialeś jej kupić, ale jak już kupileś to tusz do niej już musisz kupić. Nie zdziwił bym się gdyby jakaś firma rozdawała drukarki za darmo, a poniesione straty wyrównywała cenami tuszu.:slight_smile:

a ja kupuję na allegro ładowane pojemniki za 12 zł - i w przypadku druku tekstu nie widzę różnicy (nie wiem jak byłoby na druku zdjęc - ale zdjęć nie drukuję :smiley: )

Tusze HP są tak drogie ponad 100zł to bym mógł zamiast wymieniać tusz kupować drukarkę która jest tańsza.

Ja kupuje do HP na allegro.pl i z przesyłką wychodzi mi ok. 20zł…

Możesz podać aukcje?

na przykład: za 9,5 zł :smiley:

http://www.allegro.pl/item648932308_hp_ … f_vat.html

coś mi się wydaje że to nie hp. Takie drogie są bo się płaci za firmę i w ten sposób odzyskują pieniądze za tanie drukarki.