[Tutorial] Brokatowe obrazki (GIMP)


(Olixxx94) #1

Ten tutorial przeznaczam na wyjaśnienie, jak zrobić obrazek "brokatowy". Widziałam kilka blogów osób, które robią takie gify, więc postanowiłam pokazać, jak proste jest stworzenie takiego cuda samemu.

Zaczynamy :slight_smile:

  1. Wybierz obrazek, który ma być brokatowy (w tym przypadku musi to być obrazek, który nie jest indeksowany - przy indeksowanym obrazku nie działa opcja, którą będziemy wykorzystywać) i otwórz go w GIMP-ie.

  2. Dwukrotnie duplikuj warstwę Tło.

  3. Aktywuj warstwę Tło (poprzez kliknięcie na nią).

  4. Wybierz narzędzie Zaznaczenie odręczne lub Tworzenie i modyfikowanie ścieżek.

a) Jeżeli używasz pierwszego narzędzia to zaznacz obszar, który ma być brokatowy.

b) Jezeli używasz drugiego to w opcjach narzędzia zaznacz Projektowanie. Obrysuj elementy, które mają być brokatowe, potem w opcjach narzędzia wybierz Edycja i popraw ewentualne niedociągnięcia w projektowaniu scieżki. Na koniec wybierz zaznaczenie ze ścieżki (w oknie obrazu wybierz Zaznaczenie->Ze ścieżki).

  1. Wybierz efekt Szum RGB (w oknie obrazu klik na menu Filtry->Szum->Szum RGB) Nazwa Szum RGB występuje zamiennie z nazwą Rozproszenie RGB, należy jednak wiedzieć, że to ten sam efekt.

  2. Zaznacz opcję Podgląd, Correlated Noise i Niezależny RGB.

szumrgbhx1.png

  1. Ustaw suwaki Czerwony, Zielony i Niebieski według własnego uznania (wszystkie zmiany widzisz w oknie Podgląd, wiec nie robisz nic w ciemno).

  2. Powtórz punkty 5-7 dla pozostałych dwóch warstw.

  3. Zapisz animację jako GIF, pamiętając, aby zaznaczyć opcję Zapisz jako animację.

gifpr2.png

Taki powinien być efekt przerobienia tego tutoriala:

25l11pt2.gif

Miłego tworzenia życzę :slight_smile:


(Monczkin) #2

Temat został dodany do listy tutoriali umieszczonej w temacie Poradnik Grafika Komputerowego i zgodnie z zasadami określonymi w TYM temacie zostaje zamknięty.