Tutorial Java/Android


(InformatykPiotr) #1

Witajcie, mam taką prośbę. Moglibyście mi polecić jakiś dobry i darmowy tutorial do programowania w Java oraz Android?

Z góry dziękuje za każde propozycję 


(Frankfurterium) #2

Do nauki Androida najlepsza jest oficjalna strona producenta. A sama Java… To zależy, czy masz doświadczenie w programowaniu w jakimkolwiek innym języku obiektowym.


(InformatykPiotr) #3

Trochę programuje w C++. Dzieki za odpowiedź


(Frankfurterium) #4

W takim razie jednak poleciłbym książkę Head First Java (wydanie drugie). Normalnie omijam książki drukowane, ale IMO w tym wypadku warto.

Z tutorialami jest nieco ciężej. Jeszcze nigdy nie widziałem dobrego tutoriala dla początkujących, który w odpowiedni sposób uczyłby samego języka i samych konceptów programowania (Python, Ruby, JS mają tego od groma, nawet C/C++ ma kilka). Najlepsze, co znam to:

http://tutorials.jenkov.com/java/index.html

http://www.tutorialspoint.com/java/index.htm

Widzę też, że CodecAdemy ma darmowy kurs podstaw (quizy i projekty są płatne, ale nie są niezbędne). Przerabiałem parę ich innych kursów i było ok. Ważne jest to, że skoro myślisz o Androidzie, przerób jedynie (ale za to dobrze) Javę SE, odpuść sobie aplikacje graficzne (Swing, FX) i webowe (servlety, frameworki). Jak już będziesz potrafił napisać składną aplikację konsolową (metody, klasy, dziedziczenie, kolekcje, system plików, wielowątkowość), zajrzyj na developer.android.com i ucz się Androida.


(InformatykPiotr) #5

Z CodeAcademi korzystam a tą książkę, którą poleciłeś to kupie. Dzięki wielkie za poradę.


(antoniolux) #6

Tutaj jest kurs dla zaawansowanych : http://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_programowania_w_java_-_poziom_2.html - jeśli chciałbyś jeszcze bardziej podszlić swoje umiejętności

Jakiś czas temu kupiłem, wsystko podane w całkiem zgrabnej formie oraz zrozumiałe.