[tutorial photoshop] Kolorowanie, upiększanie obrazka

W tym tutorialu dowiemy się, jak przerobić zdjęcie na bardziej profesjonalne - ale głównym jego celem jest pokazanie funkcji kolorowania grafik.

Krok 1 Szukamy jakiejś ciekawej grafiki, ja wybrałem tę:

01.jpg

Krok 2 Po wklejeniu obrazka do Photoshopa usuwamy wszelkie kolory - w tym celu naciskamy Ctrl+U, co włączy nam okno Hue/Saturation. Tam przesuwamy suwak Saturation maksymalnie w lewo:

02.jpg

Krok 3 Teraz musimy zaznaczyć na obrazku obszar do pokolorowania - w tym przypadku jest to źrenica. Za pomocą np. Polygonal Lasso Tool zaznaczamy porządany obszar:

03_zaznaczone.jpg

Po zaznaczeniu naciskamy CTRL+C i CTRL+V by przenieść zaznaczony obszar do nowej warstwy.

Krok 4 Znów naciskamy CTRL+U (upewnijmy się, że jesteśmy na nowopowstałej warstwie ze źrenicą) by pokolorować obrazek. Ważne jest teraz, aby zaznaczyć pole Colorize. Pierwszym suwakiem wybieramy odcień, drugim - nasycenie, a trzecim - jasność.

04_huesaturation.jpg

W zasadzie oko wygląda nieźle, ale dla lepszego efektu można je nieco rozjaśnić (w środku jasne, po brzegach - normalne). W tym celu naciskamy CTRL+Shift+N, aby utworzyć nową warstwę. Wybieramy teraz narzędzie _ Brush tool , jego twardość ( Hardness _) ustawiamy na 0%, a wielkość tak, by pędzel był nieco większy, niż źrenica. Wtedy klikamy na oku, aby postawić jaśniejącą kropkę…

05_brush.jpg

… a następnie zmieniamy tryb mieszania na _ Overlay _ .

06_overlay.jpg

Gotowe! Mamy już ładnie obrobiony obrazek z pokolorowanym okiem.

07_efekt.jpg

Teraz wystarczy dodać to, co jest nam aktualnie potrzebne (mniejsze obrazki, tekst itp.), dla przykładu:

efekt.jpg

Komentarze tutoriala mile widziane.