[tutorial photoshop] Wklejanie obrazu na monitor


(system) #1

Dziś pokażę Wam coś śmiesznie prostego do osiągnięcia, ale przedatnego jak nie wiem co. Pokażę, jak podstawić dowolny obraz na obszar ekranu. Potrzebujemy do tego dwóch grafik:

1.dowolnego ekranu, np.

poczatek.jpg

2.dowolnej grafiki do podstawienia, np. screenshota DobreProgramy.pl :stuck_out_tongue:

Krok 1 Wklejamy do photoshopa oba obrazki, każdy w innej warstwie! Warstwa z monitorem musi być pod grafiką do podstawienia.

Krok 2 Teraz (jeśli mamy zaznaczoną warstwę z grafiką do podstawienia) wybieramy Edit -- Transform -- Disort. Teraz możemy tak poprzeciągać rogi obrazka, aby pasował do monitora.

disort.jpg

Po przeciągnięciu wszystkich rogów naciskamy Enter.

naciogniete.jpg

Krok 3 W zasadzie już praca jest zakończona. Jednak monitory LCD słyną, niestety, z nienachalnych kątów widzenia. :stuck_out_tongue: Tak wiec możemy dodać takowy efekt dla zwiększenia realizmu. Naciskamy Ctrl+Shift+N aby utworzyć warstwę (na samej górze!). Potem wypełniamy ją czarno-białym gradientem po przekątnej ekranu.

gradient.jpg

Krok 4 Nie bój się, że cały ekran pokrył gradient. Naciśnij Alt+g, aby wyświetlić gradient jedynie nad poprzednią warstwą. Teraz wystarczy zmniejszyć widoczność (Opacity) warstwy z gradientem do 30-40%. Gotowe!

efekt.jpg

Złączono Posta : 31.03.2006 (Pią) 21:52

Plik PSD dla niekumatych :P: http://83.14.145.2/rafal/dobreprogramy/ ... rojekt.psd