[tutorial photoshop] 'Wywijane' napisy

Niniejszy tutorial pokaże wam, jak zrobić ‘powywijane’ napisy. Efekt bardzo często wykorzystywany na stronach www/w reklamach/innych pracach graficznych.

Do dzieła :slight_smile:

Najpierw polecam obejrzeć mój videotutorial odnośnie ścieżek i pióra.

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=81856

Jeśli rozumiemy, czytamy dalej. Jeśli nie rozumiemy, oglądamy videotutorial jeszcze raz. :twisted:

Krok 1 Jak w 90% moich tutków, najpierw wybieramy zdjęcie*, na którym znajdzie się napis.

01-zrodlo.jpg

Krok 2 Teraz rysujemy ścieżkę o takim kształcie, jaki ma mieć napis.

02-sciezka1.jpg

03-sciezka2.jpg

Krok 3 Teraz wybieramy narzędzie Type Text Tool i klikamy na początku ścieżki (jeśli się przyjżycie poniższemu zrzutowi ekranu, dostrzeżecie po lewej stronie miejsce kliknięcia i kursor myszy).

04-klik.jpg

Krok 4 Teraz jest najtrudniejsza część tutoriala, bo musimy wysilić szare komórki i wymyśleć jakiś sensowny napis. Mi się to nie udało, więc napisałem pierwsze lepsze wyrażenie, jakie mi się na myśl nasunęło. :wink:

05-napisane.jpg

Krok 5 Teraz wystarczy tylko zapisać pracę. Gotowe :mrgreen:

06-efekt.jpg

Jako, że napisany tekst jest nadal polem tekstowym, możemy w każdej chwili edytować napis, a on nadal utrzyma kształt :slight_smile: Czyż Photoshop nie jest wspaniały? :smiley:

____________

*-oczywiście nie musimy wykonywać napisu na zdjęciu, jeśli mamy wyobraźnię, narysujemy jakąś ciekawą ścieżkę na np. pustym tle