[tutorial photoshop] Zniszczona pieczątka

Po opublikowaniu mojego nowego podpisu, dostałem wiele PW “Jak zrobić coś takiego?”. Władza w rękach ludu, więc trzeba napisać tutorial :slight_smile:

Krok 1. Piszemy to, co chcemy użyć na pieczątce. Do tego celu lepiej użyć jakiejś prostej, dużej, czytelnej czcionki (w przykładzie: Arial Black)

poczatek.gif

Krok 2 Tworzymy nową warstwę (ctrl+shift+n). Teraz za pomocą narzędzia Rectangular Marquee Tool zaznaczamy prostokąt wokół napisu.

select.gif

Krok 3 Z menu wybieramy Select - Modify - Smooth. W otwartym oknie wpisujemy wartość - ok. 10 (tzn. czasem mniej, czasem więcej, zależy, jak mocno ma być zaokrąglona pieczątka).

Krok 4 PPM klikamy na obrazek i wybieramy Stroke.

stroke-wybor.gif

Następnie podajemy następujące wartości:

stroke-okno.gif

Wartość podświetlonego parametru określa szerokość obwódki.

Krok 5 Anlujemy zaznaczenie klawisami ctrl+d. Znów tworzymy nową warstwę (ctrl+shift+n) i wybieramy Brush Tool. Kolor narzędzia ustawiamy na taki, jaki kolor ma tło obrazka (w tym przypadku: biały). Klikamy PPM na obrazek i wybieramy brush. W przykładzie korzystam z domyślnej palety pędzli. Poniżej podaję brushe najbardziej nadające się do zniszczeń:

wybor-brushy.gif

Teraz wystarczy (pojedyńczymi kliknięciami, nie pociągnięciami!) “zniszczyć” naszą pieczątkę którymś z pędzli. Polecam kilkukrotne kliknięcia w jednym miejscu, efekt jest lepszy.

brushe.gif

Krok 6 Teraz wystarczy wszystko obrócić o ok. 40 stopni. Gotowe!

efekt.gif

print.gif

uzycie-przykladowe.gif

To, ze napisałem tego tutka nie oznacza, że teraz każdy ma mieć taki sam podpis jak ja ;]