Tutorial PS: 3 sposoby na odbicie przedmiotu - Dyskusja

Fajne efekty zostały przedstawione w tutorialu :slight_smile:

Szukałem w sieci takiego tutka ale niestety zazwyczaj było tylko podane jak zrobić zwykłe odbicie (Edit/Transform/Flip Vertical) bez znikającego.

rss Jakich pędzli (brushów) używasz ?? (jeżeli nie zwykłych co w programie są po zainstalowaniu to prosiłbym najlepiej o linka :stuck_out_tongue: )

Ja przy robieniu (punkt 1) użyłem zwykłego:

pedzel2va.png

i wyszło całkiem nieźle (pierwszy raz robiłem) ;]

efektjeden6sg.png

(wiem, że trochę słabo zanika ale za słabo gradienta pociągnołem :stuck_out_tongue: )

CTRL+Z i do dzieła 8)

Tutek dobry,

czy ma to jakieś większe znaczenie ?

W którymś topiku były podawane linki do brushów.

Ale patrząc po obrazku był to standardowy pędzel.

to jest standardowy pędzel ze standardowego zestawu “Drop-shadow brushes” albo “Shadow brushes”, nie pamiętam dokładnie :slight_smile:

Bardzo fajny tutorial i nie trudny. Dobra robota rss

A oto co mi udało się wymodzić

puszka5zi.jpg

puszka31ov.jpg

To samo tylko,że w GIMP’ie:

0a3437673de68f12m.gif , bdcbbcc534ae57e4m.gif , 2a06b43652c4ed12m.gif :stuck_out_tongue:

To napisałbyś jak :stuck_out_tongue: ;]

A ja coś takiego zmajstrowałem… ciekawy tutek, można zastosować także wiele innych filtrów… ale ty wybrałeś jednak te najciekawsze efekty… oby tak dalej…

drdxtro2dm.png

Spoko,ale dziś już nie mam za bardzo czasu,więc jutro się postaram napisać :stuck_out_tongue: .

rss, zapodaj jeszcze coś fajnego… za mało tych tutków… chcę więcej, więcej!

Nudzi mi sie a photoshop mi sie podoba… :stuck_out_tongue:

DrDxtro To sam próbuj w photoshopie. Czytaj tutki i rób poza tym metoda prób i błędów i może coś wyjdzie i napiszesz sam tutka ;] Możesz zajrzeć tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64745

poza tym rss pracuje chyba nad tutkiem o wycinaniu :?

a więc tak jak to się nazywa po polsku?:

i jak to:

Hmmm… Nie mam polskiej wersji photoshopa ale załączam screna z angielskiej. Myślę, że wywnioskujesz gdzie są potrzebne Ci opcje ;]

22d3c8ee55c8c6dam.png

Gaussian Blur to rozmycie gaussowskie

Motion Blur to chyba rozmycie inteligentne lub promieniste.

no już zrobiłem wszystkie 3 kroki, Gaussian blur to rzeczywiście rozmycie gaussowskie, ale motion blur to w polskiej wersjii photoshopa jest: poruszenie

Wydzielono z tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=