Tutorial PS: Czerwone Jabuszko

Hejo !

Nudziło mi się i zrobiłem tutka a ponieważ wcześniej słuchałem muzy z odtwarzacz firmy Apple postanowiłem zrobi jego logo i mi się chyba udało!

Hmm żeby wiedziec co zaraz zrobimy umieszczam efekt pracy! (Zrobiłem inny kolorek by było fajniej :stuck_out_tongue: ) (Zdjęcia są dwa ponieważ przy ostatnim kroku można wybrac rozwiązanie!)

apple.png

apple2.png

Krok 1:

Powinniśmy zrobic proste kółko mn. takie:

krok1.png

Krok 2:

Później zrobic wycięcia podobne jakie zrobiłem ja:

krok2.png

Krok 3:

Następnie rozmywamy FilterBlurGaussian Blur (ja rozmywałem o radiusie 0,6)

Krok 4:

Powielamy warstwę (Ctrl+J) i rozpoczynamy na niej zabieg.

Krok 5:

Wybieramy Blending Options i Inner Glow , a parametry ustawiamy jak na obrazku:

Krok4.png

Krok 6:

Gdy już ustawimy powyższe parametry zabieramy się za dodanie głębi w tym celu klikamy na Bellow and Embos i ustawiamy takie dane jak na obrazku:

Krok5.png

Krok 7:

Obrazek już prawie gotowy musimy tylko jeszcze dodac połysk a jak to zrobimy dowiemy się zaraz! Na początku musimy wykonac zaznaczenie podobne do mojego :

krok7.png

Teraz tworzymy nową warstwę (nie odznaczając przy tym zaznaczenia) i wypełniamy ją na biało o Przenikaniu 25-35 % (w moim przypadku 30%)

Krok 8:

Jabuszko już gotowe ale połysk nie tylko ozdabia nasze jabuszko ale i częśc po za nim teraz dowiemy jak usunąc połysk poza jabuszkiem!

Są na to dwa sposoby!

Najpierw dowiemy jak zrobic efekt obrazka 1, a później podobny do 2.

W okienku gdzie są warstwy szukamy warstwy gdzie umieściliśmy połysk i klikamy PPM (Prawy Przycisk Myszy) na obrazek z podglądem. Później klikamy Select Layer Transparency przechodzimy do zaznaczenia prostokątnego lub koła i PPM klikamy na obrębie zaznaczenia następnie klikamy Select Inverse (musimy byc na warstwie z połyskiem) i delete!

Pierwszy efekt już gotowy!

Teraz opisze efekt drugi.

Przechodzimy na warstwe z połyskiem i wykonujemy kombinacje klawiszy Ctrl+G i tyle!

Komentarze pozytywnie i słowa krytyki mile widziane!

@down

Już zmienione ! :smiley:

@EDIT

PLX Komenty PLX

@down2:

Nie wiedziałem :smiley: pisałem ten tutek bez wiedzy o istnieniu tamtego!

t2022 - zrobiłeś obrazek (czy ładny to kwestia gustu) ale z logo Firmy Apple nie ma on nic wspólnego

ez8uc7mx.jpg

Nazwij więc ten temat jakoś inaczej.

Identyczny tutorial już był na forum:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 825#465825