Tutorial PS: Userbar - Dyskusja

(Airborn) #1

czas zmienić podpis :wink: byłem ciekaw jak przygotujesz ten tutorial, cóż mogę powiedzieć, niezawiodłęm się

warto może by jeszcze było dodać jakieś ciekawe połączenie kilku userbarów w animowany gif?

(system) #2

fakt, dzięki za przypomnienie :stuck_out_tongue:

wolałbym nie, takie userbary niestety często nie są mile widziane na forach ze względu na to, iż zajmują dużo miejsca.

(Airborn) #3

jeszcze jedna sprawa. jest to któryś już tutek z userbarem który przeglądam, ale nie mogę dojść do jednego - co tak właściwie daje ostatnia warstwa, czyli krok 5 oraz 6 u Ciebie?

(system) #4

obramowanie całego userbara kolorem czarnym o szerokości 1px

(Asiaj90) #5

co robię źle, że za obrazkiem nie ma pasków?

asdasd6ud.png

(Monczkin) #6

Ma białe tło - dlatego nie ma pasków - musisz je wyretuszować

(system) #7

...czyli wyciąć http://www.e-grafik.pl/articles.php?id=14 :wink:

(Asiaj90) #8

już wiem, poradziłam sobie i zmajstrowałam pierwszego userbara :stuck_out_tongue_winking_eye:

userbarmuschroom0bb.jpg

ahh możliwe z tą czcionką :mrgreen: ale i tak jestem dumna z siebie :stuck_out_tongue:

(system) #9

gratz, tylko czcionka nie taka... chyba nie wyłączyłeś Anty Aliasingu dla tekstu...

(Asterisk) #10

I co z tego :o

(Kulpek) #11

rss , jak pobrac ta czcionke, ktora podales?? :wink:

(Airborn) #12

prawym przyciskiem na linku i wybierasz Zapisz jako, zapisujesz i instalujesz (poprzez skopiowanie do katalogu z czcionkami w Panelu Administracyjnym)

(Abdull1) #13

a czy ktos by bl tak mily i zrobil mi taki banerek ?

niemam photoshopa

(Airborn) #14

mozesz sprubować w darmowym gimp'ie :wink:

(Abdull1) #15

ja bym siedzial nad tym 2 dni a dlakogos to jest 2 minuty :wink:

(Airborn) #16

hmm w szkole siedziałeś pewnie 8 lat, albo i więcej (może jeszcze siedzisz, niewiem) ale znajdzie się sporo osób które to już dawno umieją, tzn. że mają iść za Ciebie pisać sprawdziany, matury itd.?

(Abdull1) #17

to jezeli mozesz to podaj mi linka do tego gimpa i napisz czy tak samo sie to robi jak opisal rss w photoshopie

sprobuje :slight_smile:

(Airborn) #18

gimp jest tam rowniez link z którego ściągniesz biblioteki GTK niezbędne :wink:

a co do gimpa, to daaawno go używałem, ale sądze, że analogicznie zrobisz to samo :wink:

(Abdull1) #19

nic mi z tego niewyszlo

zrobi mi ktos ten banerek ?

(Kulpek) #20

To podaj jakis render jaki chcesz miec na userbarze, to podlube cos jak bede mial czas 8)