Tutorial PS: Wykonanie sygnaturki - Dyskusja


(Dod) #1

Ziben : Przydało się... ale mógłbyś robić tutoriale troche bardziej szczegółowe ? i np powiedzieć dokładnie co to znaczy "zabrushuj", co robić itd. albo to:

Co to ma być ?? :shock:

Ja nie miałem problemu z odczytaniem/zrozumieniem, ale np: znalezienie tego "wtapiania" to już troche potrwało zanim się zorientowałem gdzie jest :lol: O ile z tym sobie poradziłem to już tego "zabrushowania" kompletnie nie rozumiem.


(Airborn) #2

brush = pedzel

zabrushowac = zapedzlowac = zamalowac :wink:


(Dod) #3

wiesz tyle to każdy głupi by się domyślił... ale ja się pytam JAK, czy to mają być jakieś konkretne pędzle, jakoś konkretnie robione - custom, specjalne ruchy etc. :confused:


(Airborn) #4

:wink:


(Dod) #5

a wielkość ?

dobra inaczej: Chcę uzyskać taki efekt jak w kroku nr. 2 ale jakoś mi nie wychodzi.. poprostu zamiast powstawania takich abstrakcji to zamalowuje całą powierzchnie... i nie mam pojęcia jak to zrobić :confused:


(Ziben) #6

Po 1. Jaką masz wersje Photoshopa ?

Po 2. Jakich używasz pędzli?

Po 3. Błędem możę być "przęciąganie" pędzla. Abstract brushem należy klikać pojedynczo =)

Po 4. Aby pobrać bardzo dużo brushy polecam stronke http://browse.deviantart.com/resources/ ... psbrushes/ <-- chyba największy zbiór brushy do PS'a (głownie wyżej niż cs)


(system) #7

ja bym proponował, aby zdjęcia do poszczególnych kroków były pokazywane bezpośrednio w tutorialu, a nie - po kliknięciu.


(Airborn) #8

ja bym chyba tez, tak wolal, no ale coz, na wladzie nie poradze :wink:


(Dod) #9

Ziben : CS2 Trial :slight_smile: Pendzle standardowe, jak próbowałem zrobić właśnie coś takiego jak w kroku nr. 2 to mi się pasy białe robiły :stuck_out_tongue: pewnie od złego pedzla/wielkosci :slight_smile:


(Ziben) #10

No widzisz =) Pędzlami standardowymi to możesz rysować sobie trójkątne ludziki =) Polecam pędzel : http://www.deviantart.com/deviation/29282275/


(system) #11

ja polecam pędzle z http://www.photoshopbrushes.com/ - pędzle na każdą okazje :stuck_out_tongue:


(Ford Fokus) #12

A jak ten pędzel dodac do Photoshopa? Bo ja nie mam zielonego pojęcia ;] Google też na takie lamerskie pytanie nie chcą mi odpowiedzieć :mrgreen:

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 16:11

Photoshop CS 2 PL ;]


(system) #13

wrzuć gdzie chcesz, potem w photoshopie wybierz "Load brushes" i wskaż katalog :stuck_out_tongue:


(Ford Fokus) #14

A gdzie to jest? Bo ja znaleźc nie moge :expressionless:


(Czyzu7) #15

Możesz sobie przeciągnąć ikonkę brusha do Photoshopa, albo jak masz okienko z brushami to w prawym górnym rogu jest taka strzałeczka (tam jest Load brushes)


(Ford Fokus) #16

A macie jakies ładne czcionki? Bo mam już gotowe tylko napisałbym sobie coś ;]


(Dod) #17

Co do czcionek: http://www.czcionki.com/ :slight_smile:


(Ford Fokus) #18

A macie jakieś linki z tutorialami do Photoshopa, ale żeby opcje były PO POLSKU? Bo jest tego pełno, ale wszędzie są te opcje po angielsku napisane :confused:


(Airborn) #19

tak ciezko poszukac? http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=65032


(Ford Fokus) #20

Czytałeś to?