Tutorial PS: Zniszczona pieczątka - Dyskusja

Niezły tutek :slight_smile: Widziałem czasami efekt takiego poszarpadnia i po zobaczeniu Twojego podpisu chciałem nawet temat z pytaniem takim zakładać, ale jednak tutka napisałeś :mrgreen:

Przydała by się chyba informacja, że po wybraniu typu pędzla w kroku 5 pozdbyś się zaznaczenia które zrobiło się narzędziem Rectangular Marquee Tool. Aby pozbyś się zaznaczenia należy wcisnąć kombinacje klaiwszy ctrl+d. Oraz może jeszcze jak obrócić o 40 stopni lub o ile kotś chce. Czyli Image/Rotate Canvas/Arbitrary.

o, faktycznie, masz rację, zapomniałem :oops: już poprawiam

gdyby nie anulować zaznaczenia, nie możnaby było “zniszczyć” napisu, a jedynie samą ramkę.

Ja mam takie małe dwa problemy a raczej pytanka :roll:

  1. Gdy tworze nową warstwę (layer/new/layer) to wybieram tak:

warstwa0sf.th.png

a jak utworze to w okienku z warstwami wyświetla mi tą warstę jaby była ona

na przezroczystym tle (chyba). Nie wiem czy to może przeszkadzać w pracy. Wieć pytam :?

zlewys4og.th.png

  1. Natomiast drugie pytanie dotyczy tego jak Ty zrobiłeś to na przezroczystym tle ten efekt. Od razu chyba nie tworzyłeś na przezroczystym ponieważ w kroku 5 jka sie robi te poszarpania to trzeba kolorem tym co był tła. To co trzeba zrobić to “normalnie” a potem lassem wyciąć i wkleić na nowy dokument z przezroczystym tłem :?

ad 1 Tak ma być, te kwadraciki po prostu pokazują, w którym miejscu warstwa jest pusta (tj. niewypełniona niczym).

ad.2 to już więcej roboty :stuck_out_tongue:

grupujemy ramkę i tekst, potem robimy na nich Rasterize aby utworzył jedną warstwę. Potem na nast. warstwie robimy zniszczenia, potem ctrl+LPM na podgląd warstwy ze zniszczeniami w oknie LAYERS. Dzięki temu zaznaczymy kształt zniszczeń. Przenosimy się na warstwę z pieczątką, klikam y DEL. Potem warstwę z pieczątką kopiujemy do dokumentu z pustym tłem.

ale namieszałem :stuck_out_tongue:

Wytłumacz mi to krok po kroku bo z photoshopa, ekhm orłem nie jestem :wink:

Dołączam się do prośby.

  1. Gdy grupuję ramkę i tekst to znikają mi zniszczenia na tekscie

na tej zgrupowanej czy tworzymy nową?

nową

Obecnie mam 4 warstwy: tło, tekst, ramka i zniszczenia.

Jak zgrupować ramkę i tekst?

Jak już wcześniej napisałem

więc coś źle robię

Złączono Posta : 10.06.2006 (Sob) 15:32

ok, już sobie poradziłem bez grupowania, trochę innym sposobem

rss5ts.gif

Witam! Jestem tu nowa i troche nie wiem co i jak. Od niedawna też próbuje coś zrobić w Photoshopie więc mam małe problemy. Chciałam sie zapytać, jak zobiliście to że po zapisaniu obrazek nie ma tła?

Ostatnie posty w temacie przyczytaj. W nich były o to pytania o to ;] Ale jeżeli jesteś początkująca to wątpię abyś to zrobiła :stuck_out_tongue:

Przy robieniu nowego dokumentu ustawiaj warstwe na Transprent

No to tak dałam, ale i tak wyszło białe tło :(. Chyba że coś w trakcie żle zrobiłam…

Jeżeli chodzi o zwykły dokument to tak się ustawia jeżeli chce się mieć przezroczyste tło. Ale w wypadku np. tego efektu to jest więcej roboty aby to zrobić :?

Necron , że spytam, a w jakim formacie zapisujesz pracę?

W .bmp

A to żle?

ŹLE, bo tylko gif, albo png z popularnych formatów obsługują przezroczystość…

jak wejdziesz w zapisywanie obrazka, wybierzesz jego nazwę, wybierzesz gif, klikniesz Zapisz (Safe) pojawi się okno, sprawdź czy zaznaczona jest opcja Przezroczystość (Transparensy)

ew. sprubuj zapisać jako png

EDIT: dopiero po przeczytaniu postu kaczor0 przeczytałem, że tam jest bmp a nie gif… trzeba iśc spać chyba…

.BMP nie obsługuje przeźroczystości.Zapisz w *.gif,lub *.png.

A co do tematu:

Tutorial niezły :spoko:

Dobra udało, sie… :]. Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

ja png niewiem jak wy

jaMar , png na razie nie jest obsługiwane przez przeglądarki poprawnie :slight_smile: a szkoda, bo ten format nieźle się zapowiada(ł).

BTW, wywal sygnaturkę z podpisu, bo jest za duża