Tutoriale na forum

Witam witam :mrgreen:

Będzie krótko. Czy ktoś kiedyś zastanawiał się nad zrobieniem dodatkowego działu na forum typu tutoriale ? z podziałem na flash, php, java, photoshop itp itd ? Coś ostatnio nie mogę trafić na nowe tutki w dziale grafika czy webmastering i wcale się nie dziwię bo osobiście z chęciom sam bym coś wrzucił ale to się zwyczajnie nie opyla. Zrobię tutka, będę się męczył 2 godziny a tu co ? pojawią się nowe tematy i po moim tutku :frowning:

ps. i nie mówcie mi że od tego jest szukajka bo w tym wypadku nie zdaje egzaminu :stuck_out_tongue:

A co to ma wspólnego z o vortalu ??

A w dziale tutoriale co będzie ?? Myślisz, że w końcu nie zginie ??

Nigdy nie zdaje egzaminu, to fakt.

tutki z grafiki są złączone w jednym temacie, w webmasteringu prawdę powiedziawszy kojarzę chyba jeden tutek tylko ( cygana o menu w css) gdyby było ich więcej, też by pewnie dostały taki spis treści.

ops faktycznie się pomyliłem sorry :slight_smile:

Jasne że tak ale różnica polega na tym że taki dział można sobie przeszukać strona po stronie i znaleźć coś ciekawego więc nawet szukajka niekoniecznie jest potrzebna.

no racja ale trzeba coś zrobić żeby zachęcić ludzi do zrobienia tych tutków

a “webmastering” czy “grafika” samo w sobie jest działem zbyt ogólnym

punkomuzykant ty zgłaszasz, sugestię dotyczącej forum nie vortalu. Nic dziwnego, że są problemy ze znalezieniem czegoś konkretnego w konkretnym dziale, skoro większość ma problem z prawidłowym umiejscowieniem tematu. Z opisu wynikałoby jasno o co chodzi.

Dobre, przy trzech stronach widzę te tłumy, które nie mają nic lepszego do roboty niż przeglądanie temat po temacie.

Wyszukiwarki trzeba umieć ożywać. Jak ktoś ma z tym problem, to faktycznie, jest to problem.

E… skoro jakiś tutorial dotyczy konkretnego zagadnienia, to dlaczego ma być w innym dziale ??

Czyli tak.

Mamy webmastering i Tutorial webmastering - tak ??

I teraz, zamiast szukać w jednym dziale, klient musi to robić w dwóch. Weź pod uwagę, że teraz moderacja miałaby do przejrzenia wszystkie działy i sprawdzenie kilku setek tematów. Jest to do zrobienia. Po co ?? Efekt w nowym dziale będzie taki sam jak do tej pory.

Rozumując dalej. Dział sprawdzone porady również należy podzielić. Na sprawdzone porady z przeglądarkami www, na sprawdzone porady z programami do odzyskiwania działów i setkę innych.

Mnie jakoś nikt nie zachęca do robienia czegoś. Jak mam potrzebę podzielić się wiedzą, to robię to. Ty piszesz, ze szkoda Ci czasu, bo zginie. Wiesz ile moich tematów spadło.

To userzy pracują obraz forum, nie forum samo w sobie. Chyba miło jest wiedzieć, że dzięki ciężkiej pracy inni uważają za niezłe i polecają innym.

A nowe działy z tutkami, miałyby być taką zachętą ??

nawet saper może się pomylić :slight_smile: sorry za tą pomyłkę zagapiłem się :cry:

ale czemu nie ? jak robisz jakąś stronkę to oprócz tego że używasz szukajki na konkretny skrypt pewnie nieraz przeglądasz przy okazji czy jest jakiś inny fajny skrypt. Zresztą kto powiedział że nie umiem jej używać.

Nie. Mamy np tak jak jest w inne czyli “inne” z podziałem na “na luzie” “gry” “telefonia” “smietnik”. I mogłoby być “webmastering” z podziałem na tutoriale - flash, java, action script, php itd + jakiś dział ogólny typu jak to zrobić gdzie wszyscy zadawaliby pytania tak jak teraz.

no teraz to się zwyczajnie czepiasz :mrgreen:

Złączono Posta : 05.11.2007 (Pon) 11:33

No ok forum jest fajne ale jakoś nigdy nie używałem go jeszcze w celu znalezienia jakiegoś rozwiazania na stronkę więc coś w tym chyba jest

dla mnie wprowadzi to tylko większy chaos - chcąc wyszukać tutaka z webmasteringu będę musiał się przedzierać przez tutoriale z grafiki. imo aktualne rozwiązanie z działu grafiki, to ze ‘spisem treści’ jest idealne, a jeżeli komuś chciało by się dorobić tutoriale w webmasteringu, wystarczyło by tylko dorobić spis treści z podziałem na kategorie (php, js, as, ajax, itd)

E tam, dramatyzujesz. :stuck_out_tongue:

Przedstawiam jedynie swój punkt widzenia na złożoną propozycję. Uważam, że pomysł ten może nie jest taki do końca nietrafiony, ale na pewno wymagałby dopracowania. Samo dodawanie działów nie rozwiąże problemu, a jedynie zwiększy chaos. Uważam również, że ilość tematów, która spełniałaby te kryteria jest dość znikoma. Robić coś dla samego zrobienia jest bezsensu.

Jest dział: Sprawdzone porady. Czeka na Twoje tutoriale. :roll:

To mnie akurat nie interesuje. Przestałem się męczyć z grzebaniem w rejestrach i innych pierdołach bo z tego kasy niema :slight_smile: A na webmastering zawsze mam czas i na tutki też.

Szczerze mówiąc średnio mnie interesuje co Ciebie interesuje. Tylko dlatego, że ktoś gdzieś stworzy dział, nie zaczną powstawać tutoriale i poradniki. Jeśli nie ma interesujących Cię rzeczy w sprawdzonych poradach, załóż temat w odpowiednim dziale z prośbą o interesujące Cię linki. Poradniki nie biorą się z powietrza - piszą je ludzie. Nikt nie napisze tutka bo Ty tak chcesz. Czas się z tym chyba pogodzić. A sieć jest pełna tutoriali na każdy temat - wystarczy czas zużyty na pisanie w tym temacie poświęcić na aktywne szukanie a nie pasywne czekanie aż z nieba spadnie.

Ryan przeczytaj całość postu i dopiero zacznij wyrzygiwać gościu bo coś Ci się chyba pomyliło ?? ja nie czekam na tutki tylko sam chcę jakieś dodawać.

Złączono Posta : 05.11.2007 (Pon) 21:23

ps. i tak nic nie wskórałem jak widzę więc temat na śmietnik :?

Napisałem wcześniej:

Dział Ci nie odpowiada, bo się nienazywa tak ślicznie jak byś sobie tego życzył?

To Tobie cos się najwyraźniej pomyliło. Pohamuj język.

Z takim tekstem to możesz wyskoczyć do swoich

kumpli - jak Ci na to pozwolą.

Z tego co napisałeś wynikało do tej pory coś zupełnie przeciwnego.

Skoro jednak chcesz to robić, nic nie stoi na przeszkodzie.

Wszystkie tutoriale dajesz do działu Sprawdzone porady.

Jeżeli będą one np n/t webmasteringu, to właśnie w dziale

Webmastering powstanie przyklejony temat, analogicznie

do działu Grafika i na podobnych zasadach.

Tylko najpierw je stwórz :slight_smile:

:roll: wyjdź i nie trzaskaj

asterisk

sorry już będę cicho a co do tematu to chciałem zwyczajnie żeby forum się rozbudowało ale i tak widzę nie mam na to wpływu więc odpuszczam

pozdro

punkomuzykant widzę nie wiele zrozumiałeś z tego wszystkiego.

Napisz z 50 tutoriali, a sam stanę się orędownikiem Twoje propozycji. Wtedy faktycznie można zacząć używać argumentacji o rozbudowie forum czy wprowadzanie zmian związanych z POTRZEBą nie ZACHCIANKą.

dział gry tez nie powstał od razu. Długo go nie było. Został stworzony, bo BYłA POTRZEBA, podobnie jak linux czy inne.

Dziękujemy łaskawco. :P:P:P

Zachowanie typowe dla dziecka któremu zabrano zabawkę.

Bierzesz przykad ze sławetnego współmieszkańca ??

Zamiast stroić fochy jak panna na wydaniu spożytkuj swoje siły na tworzenie tourtiali, może ci ciśnienie spadnie a bedzie z tego jakis pozytek.

Każde zdrowe forum się rozbudowuje kiedy zaistnieje potrzeba. Tutoriali NIE MA więc działu NIE MA. Proste i logiczne.

Jednak kilka tutoriali już istnieje:

Jak wysłać duża stronę lub CMS na serwer

Jak zmienić chmody przez FileZilla

Ciekawe menu w CSS

Chmody - nadawanie

Projektujemy boxa i tniemy go na potrzeby www

Pewnie znalazłoby się więcej wśród postów…

Nie mówię o ich jakości, bo jak widać - dosyć dawno robione i sporo od tamtego czasu się zmieniło :stuck_out_tongue:

Inna sprawa taka, że ileby tych tematów z tutorialami nie było - i tak nikomu nie chce się szukać, czego przykładami są posty w dziale Grafika

(często padają pytania na tematy, które już dawno istnieją i są ogólnodostępne).

Uważam, że dodatkowa kategoria , a w niej odpowiednie działy z tutorialami, mija się z celem.

Owszem, może wprowadzić porządek, jednak przy tak znikomej ilości porad - nie ma to większego sensu.

Jak już poprzednicy wspomnieli - najpierw niech powstaną prace,

a później administracja zastanowi się nad poszerzeniem forum o nowe działy.

pozdrawiam.

Już istnieje taki temat. :slight_smile: