Tutoriale PS

Witam,

Mam taka pytanie czy ktoś posiada tutoriale do photoshopa ale nie wideo tylko w formie pdf, jpg albo zapisanych stron www.

Szukałem na rożnych forach i w sieci ale niestety nie za wiele udało mi sie znaleźć. Probowałem zapisywać tez strony www z tutorialami na dysk ale efekt był bardzo kiepski i praktycznie nie dało sie z nich skorzystać. Mogły by być również adresy stron skąd tutoriale w takiej formie można ściągnąć nie zapisując całych stron. Szukałem w google ale niestety takich witryn nie udało mi się znaleźć. Będę wdzięczny za każdą pomoc…

Pozdrawiam

na tutorialized jest dość sporo tutoriali do psa, poszukaj może znajdziesz jakieś w postaci zdjęć, samo zapisywanie stron też nie powinno sprawić dużych problemów

Tak z ciekawości, do czego potzrebujesz takiego zgromadzenia tutków?

Co do tutoriali ze stron to próbowałem zapisywać cale strony ale po pierwsze potem niewygodnie jest je przeglądać, a dwa niektóre z nich po zapisaniu mają błędy i wtedy kompletnie już do niczego się nie nadają. Jak mówiłem próbowałem też zapisywać na dysk całe witryny ale to kompletnie mija się z celem bo nawet po ustawieniu do pobierania tylko 1 stronę w głąb ściągało sie więcej śmieci niż samych tutków. A jeśli chodzi o to dlaczego akurat w takiej formie to odp jest prosta. Przede wszystkim do dla mnie wygodniejsze niż powiedzmy szukanie w sieci czy robienie masy zakładek do interesujących tutoriali. Dopiero uczę sie PS i z niektórych tutoriali korzystam po kilka razy a mając je na dysku w postaci jednego pliku jest po prostu wygodniej. Na PEBie znalazłem kilka paczek z takimi właśnie tutkami ale nigdy ich za wiele wiec pytam tu :slight_smile:

Ok, jak Ci tak wygodniej

Dla mnie szybciej jest klinąć na zakładkę i wybrać tutoriale>i interesujący tutek niż szukac ich w pełnym folderze (ale to moje prywatne zdanie :slight_smile: ). Jak komu wygodniej oczywiście.

jakiej przeglądarki używasz w operze jest taka funkacja jak zapis jako archiwum strony (wszystko w jednym pliku) naprawdę wygodne

Mam Opere 8,5 dawno nie robiłem aktualizacji bo jakoś nigdy czasu nie było :smiley: i tam mam tylko zapisz jako plik HTML albo plik HTML z obrazkami. Chyba czas najwyższy na aktualizacje i sprawdzę sobie ten zapis. Wielkie dzięki bo nadal bym w nieświadomości żył…

Najciemniej zawsze pod latarnią… Już od jakiegoś czasu siedzie na deviantart i dopiero przed momentem zobaczyłem ze jest tam masa tutoriali właśnie w formie jpg :smiley: teraz pozostaje mi tylko je ściągnąć. Mam w związku z tym pytanie czy jest możliwość pobrania tych tutoriali w większej ilości bezpośrednio z serwera za pomocą jakiegoś klienta FTP? Nigdy takich programów nie używałem bo nie były mi potrzebne ale taki pomysł mi do głowy przyszedł. Wiem że to nie ten dział ale może ktoś też się zna na tym odrobinę…

:arrow: http://www.e-grafik.pl/tutorial.php?m=3&a=cat&c=7

http://www.pixel2life.com/tutorials/adobe_photoshop/

Największa baza Tutoriali