TV 30-40 cali -- 1-2 tyś zł -- nowe

Na wstępie powiem, bo mnie wybluzgacie. Przejrzałem wszystkie tematy napisane w przeciągu miesiąca (o tym co mnie interesuje znalazłem aż jeden, gdzie i tak znalazły się osoby piszące o opcji szukaj…). Na starsze sie nie patrzyłem. W segmencie telewizorów 1 miesiąc to strasznie dużo czasu i wszystko sie zmienia, więc starsze posty są raczej bezużyteczne.

Szukam telewizora o przekątnej 30-40 cali w cenie max 2 tyś (optymalnie 1500). W takiej wielkości plazma raczej odpada, więc jeden problem z głowy. Telewizor będzie w większości służył tylko do oglądania tv, ewentualnie do podczepienia komputera i grania bądź oglądania filmu. Głównym światem rozrywki będzie tv w salonie, większy i potężniejszy, ale to inna bajka. Będą kanały hd, może konsolka ps3 więc i blu-ray. Sygnał ten z anteny :slight_smile: Odległość w okolicach 3,5m. Telewizor będzie używany o każdej porze dnia. Wymagania? Wolałbym mieć full hd i sporo wejść HDMI :slight_smile:

Jakie modele mi proponujecie i dlaczego takie?

PS. Chyba nigdy się nie dowiadywałem, jak to jest z podłączeniem kompa do TV. Rozumiem, że tv działa wtedy tak jakby jako monitor, tak? laptopy też tak mają? :slight_smile:

Powiem ci tak, bierz PLAZME Panasonica np. TX-P42X10Y (cena ok 2tys) i nie daj się nabrać na żadnego LG-ka bo to chłam jakich mało. Uwierz mi dosyć długo pracowałem w sklepie AGD/RTV i widziałem co się najczęściej psuło. Nie wiem jak jest teraz ale jak jeszcze pracowałem w RTV-ce to na Panasa i Sonego było 5 lat bezpłatnej gwarancji a na Samsunga, LG, Sharpa itd tylko 2.

Nie dawno była promocja w REALu Philipsa FullHD za 1900zł. 42 cale. Jaki by nie był - cena dobra. Kontrast, jasność akceptowana. Matryca 1080 pozwoli podłączyć komputer w dobrej rozdzielczości.

37 cali też są plazmy panasonica , większy kąt niezmiennej “widzenia” , znacznie lepszy obraz niż na LCD , brak możliwości wypalenia subpiksela/piksela , pozatym jeżeli to będzie sygnał z anteny analogowy to w tv full hd obraz bedzie tragiczny zwłaszcza na LCD ,troche lepiej radzi sobie z analogiem plazma ale niewiele lepiej , w miare normalny obraz można uzyskać z analoga na hd ready , a ogólnie obraz z plazmy hd ready będzie lepszy od obrazu z LCD full hd nawet przy filmach blu-ray , na LCD jest kłopot z wyświetleniem obrazu 3D (avatar), plazma i okulary efekt murowany.

Żywotność plazmy to aż 100tys godzin i nie daj sobie wmówić, ze się wypala bo to teraz g.wno prawda. Wypalały się pierwsze plazmy i to chyba Pioneera.

zwykłe telewizory przy pomocy okularów są wstanie wyświetlić obraz 3d? ;|

Przypominam, że optymalna cena to 1500zł. Bardziej szaleje z telewizorem w salonie, to tam głównie będę filmy bluray, ps3 itp

to po co produkują telewizory 3D ?

no a jednak się wypalają :smiley: mam Panasonica TX-P42s10e no i po dłuższym czasie wyświetlania stałego czegoś, coś tam zostaje ale… widać to z 20-30cm i po 2-5 min znika całkowicie więc nie ma się co bać tego “wypalania” :slight_smile:

Co do Plazma /LCD to ta druga technologia zaczyna doganiać z tego co widać Plazmę ale taki dobry LCD który ma już coś polotu do Plazmy kosztuje od 5tys. wzwyż :slight_smile: ale i tak głębia kolorów i smużenie pozostaje wadą LCD i zarazem zaletą Plazm

więc

będzie to jak najlepszy wybór, z tym że radzę się pośpieszyć z zakupem bo mogą niedługo poznikać z półek bo wszedł X20 który jest podobnież krokiem w tył :roll:

-brak powłoki anty refleksyjnej

-słabsza czerń

ale jest za to jedna zaleta , mniej prądu bierze :wink:

a LCD za tę kasę to absolutnie sobie daruj :wink:

No właśnie zdziwiłem się czytając te zdanie :slight_smile:

Wezmę pod uwagę tą plazmę :slight_smile: